Sandy

Jak „vyfotit“ obrazovku?

Potřebovala bych návod, jak v počítači „vyfotit“ obrazovku. Myslím, že je na to někde tlačítko na klávesnici, ale nejsem si jistá.Ještě by mě zajímalo, jak se pak k tomu obrázku můžu dostat.

Nejlepší odpověď
fortin

Print Screen. Pak otevřít Malování (mspaint.exe), CTRL+V, pak obrázek různě posunovat, ořezávat. Uložit tam kde se obrázek dá najít.

Další odpovědi
kenyrts

ScreenShots 1.15
Tento program běží v systémové liště a po stisknutí nadefinované klávesy se „vyfotí“ aktuální obrazovka a uloží do souboru do nadefinované složky. Podporuje formáty BMP, JPG (kvalita 0–100) a PNG. Výběr mezi snímáním celé obrazovky a pouze aktuálního okna.
Obrázek si můžete prohlídnout,či upravit v jak=mkoliv prohlížeči fotek.

Zdroj: http://www.slu­necnice.cz/sw/scre­enshots/

Retko

Jestl chces hodne fotit, tak se na to nehodi print screen. Ale poradil bych programek, ktery vyuzivam uz 2 roky. Je to neco jak pise kenyrts. Tak si muzes vybrat. Viz zdroj.

Zdroj: http://www.sta­huj.centrum.cz/gra­fika_a_design/zachy­covani_obrazov­ky/mwsnap/?g[hledano]=mwsnap&g­[oz]=3.0