Prosím o radu ohledně vyfocení obrazovky

Když chci vyfotit celou obrazovku tak použiji klávesu Print Scren. Jak ale vyfotit jen aktivní okno nebo vybranou oblast ve čtverci? Děkuji

Nejlepší odpověď
rynek878

Používám ScreenShots 1.15 a jsem s ním spokojený. Jednoduché ovládání, ofocená okna monitoru ukládat do předem vytvořeného souboru ( např. Sejmuto). Ikonku sejmutých obrazů (Sejmuto) dát na lištu a je hned okamžitá kontrola vyfoceného okna. Malý a nenápadný prográmek je v češtině.

Zdroj: http://www.slu­necnice.cz/sw/scre­enshots/

Další odpovědi
tuCZek

PrintScreen jak jde a pak oříznout v Malování ve Windowsu

Děda Louda

Použij funkci Výstřižky, kde si zarámuješ potřebnou část obrazovky nebo vybereš okno.

Michal Kole

K vyfocení aktivního okna použitejet kombinaci kláves ALT + PrintScreen

Hlada

Tato otázka tu už byla. Print Screen Pro umí vybrat pravoúhlou oblast, doplnit text a další úpravy, uložit do souboru. Fast Stone Capture umí vybrat oblast ve tvaru mnohoúhelníku.