bolak

Jak vydělávají servery na velké návštěvnosti?

Servery jako třeba titulky.com nebo různé internetové poradny. Nevšiml jsem si že by tam měli tolik reklam. To lidé, kteří takové servery provozují z toho nic nemají a dělají to jen pro zábavu, nebo je tu něco co mi uniká?

Nejlepší odpověď
tom004

Oni určitě provozují i jiné servery,na kterých vydělávají nejen na provoz.Proto mohou některé stránky provozovat s malým množstvím placených reklam.O umístění reklam,mimo jiné rozhoduje i to,jaká je jejich frekvence sledování.

Další odpovědi
Leontyn

U každého webu se dá odhadnout jejich výdělečnost. Uvedený web Titulky.com má denní průměrnou návštěvnost 65.000 lidí. Měsíčně tedy téměř 2 miliony, odhaduji pak cca 6 milionů zobrazených stránek. Pokud uvážíte, že inzerent platí 120 korun za 1000 zobrazení, pak na 1 reklamní ploše se dá vydělat 720.000 Kč /měs. Jestliže zadavatelem je mediální agentura (což je pravděpodobnější), můžeme brát v potaz cca 80 % slevu. 1 reklamní plocha provozovateli vydělá 144.000 korun měsíčně. Na webu má 2 základní plochy + kontextovou reklamu. Dále pak registrované uživatele, kteří si zaplatili za to, aby nemuseli čekat na stažení titulků. Web vydělává odhadem 300.000 korun měsíčně.

Jak weby vydělávají?

  • bannerová reklama
  • kontextová reklama
  • intextová reklama
  • speciální formáty (otevře se okno s křížkem pro zavření apod.)
  • placená soutěž
  • placená anketa
  • umístění PR článku
  • redakční příprava PR článků
  • formuláře (u článku je formulář, za jeho vyplnění majitel webu obdrží od zadavatele peníze)
  • provizní systémy (cookies, uživatel navštíví iDnes.cz, kde klikne na reklamu Slevomatu. Nenakoupí nic, ale třeba za 40 dní si něco koupí. V rámci programu iDnes.cz dostane provizi z uskutečněného obchodu)
  • prodej dat uživatelského chování (cenný údaj)
  • prodej zpětných odkazů (většinou menší weby)

atd.