Fun1k

Jak vyčistit oblek doma?

Mám černý společenský oblek a protože jsem nemocný, nemohu ho odnést do čistírny. Není špinavý, jen už párkrát použitý, takže už trochu „voní“. Stačí ho jen vysprchovat? Teplou či postačí studená? Mohu použít trochu normálního mýdla? Díky
Doplňuji:
Už jsem jednou oblek sprchoval. Jen chci vědě nějaké rady, jak to udělat lépe.

Nejlepší odpověď
Drap

Nedoporučuji čistit doma. Většinou to dopadne dost špatně. Pokud ovšem chceš pořídit nový oblek, tak směle do toho

Další odpovědi
AnnieAnnie

Záleží, z jakého materiálu oblek je. Jak už bylo řečeno, koukněte se, jestli se dá oblek prát, ale bezpečnější bude ta čistírna.

pokazdejinak

oblek rozhodně nesprchovat – jestli to do čistírny opravdu nejde, tak jedině párou – napařovací žehličkou… jestli umožňuje vertikální napařování, tak můžete sako propařit i na ramínku, pokud jen naležato, tak opatrně, nedotýkejte se žehličkou saka, nechte působit opravdu jen páru…

johana 56

Jestli je na obleku označena možnost praní a doporučená teplota,může se vyprat.Jistější je čistírna,při praní nelze vyloučit sražení podšívky.