bohyno5

Jak vyčistim skvrny od asfaltu?

Nejlepší odpověď
anonym

Skvrny od asfaltu
21. července 2006 v 9:10 | ktmr z netu | rady pro domácnost
Skvrny od asfaltu

  • z dítěte: nejsnadněji ho odstraníme obyčejným sádlem a poté omyjeme vodou.
  • nejprve seškrábneme nahřátým nožem vrstvu asfaltu. Pak skvrnu změkčíme tukem (máslem, stolním olejem, sádlem nebo vazelínou) a dočistíme ji tetrachlórem, benzolem, sirouhlíkem nebo trilenem na sirném savém papíru, který raději několikrát vyměníme. Čisticí prostředek nanášíme na skvrnu hadříkem, jímž znečištění vytíráme. Samozřejmě tak, aby se skvrna nezvětšovala;
  • skvrnu nejprve změkčíme tukem, potom tupým nožem nebo Ižičkou přebytečnou vrstvu odstraníme. V řadě případů jde zbylou skvrnu (například z ponožek) vyprat běžným způsobem;
  • ze syntetických látek odstraníme asfaltové skvrny benzínem;
  • z obuvi smyjeme skvrny kartáčkem a mýdlem;
  • přijde-li k vám na návštěvu asfaltér a zanechá po sobě skvrny na koberci, postupuje se takto: odstraňte přebytečnou vrstvu tupým nožem, navthčete ji benzínem na čistění a po chvíli na ni naneste kašičku z benzínu a magnézia. Po zaschnutí vysajete vysavačem;
  • stejnými způsoby můžeme vyčistit i skvrny od dehtu a kolomazi.
  • iv-