LucinkaVyh

Jak vybrat uchycení LED panelů?

Ráda bych měla doma v předsíni LED panely. Vůbec ale nevím, jaké uchycení mám vybrat. Z tohoto: http://eshop.led­solution.cz/led-panely-dle-uchyceni nejsem vůbec moudrá. Máte někdo zkušenosti, fotky pro inspiraci, nějaké řešení?

Odpovědi
Kepler

Žádný ze způsobů uchycení se neobejde bez vrtačky, děr pro hmoždinky a vrutů, alespoň co se týká upevnění na strop, nebo na boční zeď. Stačí si vybrat produkt, tam by měl být i návod na montáž. Přívod elektriky, to je další věc. Jenom upozorňuju, že plochý zdroj má nízkou efektivitu osvětlení místnosti, tak bych radši volil příkon aspoň 18 W.

anonym

jednoduché.
strop snížený například sádrokartonem, tak je možnost zvolit svítidlo přisazené (přišroubovat na strop), stejně tak i závěsné, nebo vestavné (vyříznout otvor do SDK a vsadit, pozor na umístění profilů zavěšení stropu což omezuje rozmístění) pak je cca.v rovině se stropem.
pak může být strop snižovaný podhledem s kazetami v rastru a tam se hodí podhledové uchycení, což jsou známe stropy s kanceláří.
nakonec strop normální zděný, panelový a tam může být světlo jen závěsné, nebo přisazené

LucinkaVyh

Díky za rychlou odpověď. Hmm, takže to chce asi radu od prodávajícího a ideálně chlapa, který má zkušenosti :)

Kepler

Jo, asi tak 🙂 Ideálně chlapa, který má i tu vrtačku. Chápu že se ti jedná o elegantní a moderní osvětlení předsíně, ale třeba osvětlení pracovní desky kuchyňské linky jsem řešil samolepícími LED páskami, za pár šušňů, schovanými pod zavěšenými skříňkami. Ideální osvětlení do šířky a světla jako ve Vegas. Možná bys to mohla využít i v předsíni. Taky moderní způsob. Vypadá to úžasně i když koukáš přímo do řady pár desítek svítících ledek v lajně. Nebo právě proto. No, trošku cirkusácké. 🙂