Kryšpín

Jaký vliv má na zdravotní stav práce v dolech?

Na Ostravsku kde došlo k neštěstí je hloubka pracoviště okolo 1 km, je to též pod hladinou moře, tudíž jak se s tím tělo vyrovnává.

Nejlepší odpověď
mosoj

Nejhorší dopad na zdraví horníka měl a má, i za kapitalismu, prach. Co je to silikóza lze snadno najít!!

Další odpovědi
Edison

Není to totéž, jako pod vodou. Zatímco voda je tekutina a působí svou hmotností přímo na horníka, od působení hmotnosti zeminy drží právě ta zemina, protože NETEČE. Na horníka tak působí leda hmotnost vzduchu, ale hlavně teplota a prašnost. Rozdíl tlaku vzduchu pod zemí je asi takový, jako když naopak vylezeš na horu 1000m. Při letech letadlem se snižuje tlak uvnitř letadla na ekvivalent výšky asitak 2500m.

Kepler

Hloubka má jen ten význam, že dole je pořádné horko. Kdyby tam nebylo nucené větrání, asi by se tam pracovat nedalo. Geotermický stupeň je okolo 33 m. Prach je fatální nepřítel plic, časté jsou kloubní potíže z vlhka a průvanu.