piskott

Jak vlastně funguje fax?

Kam,ten papir zmizí,že se objeví v jiném faxu na druhé straně České republiky?

Odpovědi
martin21000

Né že bych tomu nějak rozuměl ale zkusím to..
Funguje to nejspíš na principu skener – tiskárna. Člověk naskenuje papír, který si z toho vezme data a ty přepošle na druhou stranu, kde se to vytiskne. Nejsem si tím ale moc jistý.

mosoj

Dne se řekne že to je přenos grafiky po analogové nebo digitální lince.
Ale dříve :
http://refera­ty.aktuality.sk/his­toria-faxoveho-spojenia/referat-13819

Kelt

Pokud vím, tak ten papír nikam nemizí. Stejně fungoval dálnopis, telegram a pod. Tištěná stránka se přečte nějakým snímacím zařízením, vede se spojem do druhého přístroje a tam se vytiskne. Papír zůstane u tebe, ale je tam uvedený kontakt na druhou stranu, datum a pod. A posílat se dá i do zahraničí, nejedn v České republice.

novaky

je to zastaralé. Je to složité. A právě proto měla faximile stejnou hodnotu jako originál.
Dnes musíš poslat ověřovací mail s polovinou informací a druhou půlku poslat doporučenou poštou.
Všechno starý není blbý ;)

technicky ti to dokážu popsat, ale je to tak složitý, že je to spíš do PM. Kašli na to. Na tvou otázku: Ten originál nezmizí, zůstává s tebou, je to jen předpotopní kopírka