Shady

Jak velký je vliv člověka na globální oteplování?

Nejlepší odpověď
mosoj

Obrovský.

  1. Exhalace.
  2. Mýcení jihoamerických pralesů.
  3. Úhyn planktonu v oceánech.
  4. Rostoucí plocha zpevněných povrchů na Zemi.

Když se na to rozumně podíváš tak, člověk za cca 200 let vykutal a spálil většinu toho co příroda tvořila miliardy let !!!! To nemůže zůstat bez odezvy.
Doplňuji:
Pan dochtor Klaus nemá pravdu . Navíc perioda změny klimatu jde do doby ledové !!!! Již brzy se všichni přesvědčíme jak s námi počasí zatočí.

Další odpovědi
Nuk nuk

To, čemu se dnes říká „globání oteplování“ je docela normální klimatická perioda, ke kterým dochází na Zemi od jejího počátku. Je dokázáno, že během její existence byla různě dlouhá období chladnější a naopak studenější. Např. ve 12. století, kdy ještě lidé neměli žádné velké zdroje, kterými by „ohřáli“ planetu, byly zimy beze sněhu a spíše „na blátě“. O sto let později to bylo naopak.
K určitým změnám klimatu a kvality vody, vzduchu a přírody celkově, ale člověk bezesporu přispívá – vzduch i voda jsou plné různých zplodin. V civilizovaném světě má každý nejméně jedno auto, létáme letadly, vyrábíme elektřinu – ani jeden ze způsobů její výroby není skutečně ekologický (např. těžba selenu pro výrobu slunečních panelů, je pro planetu docela velká zátěž), používáme na všechno tuny chemikálií, kácíme lesy, abychom měli kde stavět, případně pěstovat to, co považujeme za nutné – a ani ten počítač s internetem zrovna nejsou bez viny. Takže ani ne tak na oteplování, ale na kvalitu životního prostředí, má člověk vliv ohromný.

Awe

Mosoj:Člověk globální oteplení/ochlazení maximálně trošičku urychlí,ale nebude se jednat o urychlení ve větším měřítku.Když se podíváš z5 do historie planety tak uvidíš kolik dob ledových nastalo a kdy se to zase „přehřálo“.My jako hovno ve vesmíru nemáme absolutní šanci něco ovlivnit či změnit

Reezo

Globální oteplování je pouze nafouknutá bublina médii… souhlasím s Nuk Nuk.

jinak já bych spíš řešil přelidnění, než globální oteplování u kterého si nesme ani jistí, jestli je to od nás… jsem zvědavej, co budem jíst za 20 let 🙂