Zacheus

Jak velké popularitě se nyní u vrstevníků Johna Lennona těší heslo „Nevěřte nikomu, komu je nad třicet.“?

Nejlepší odpověď
marci1

Tuto větu vyslovil původně v roce 1965 studentský levicový vůdce Jack Weinberg (24 let -Hnutí za svobodu projevu). Mladí tenkrát prosazovali to, že časy se mění a ty staré by se měli změnit.
Dnes mají mladí velké příležitosti, dává se jim široký prostor k tomu, aby mohli vytvářet a realizovat „mladé a nové“ nápady, vědomosti, znalosti (i když tomu tak není vždy a všude). 🙂

Další odpovědi
dudu

V této podobě jde o blábol vytržený ze souvislostí a odporující zdravému rozumu.

Vojta24

Je celkem běžné, že starší generace vykazují příliš konzervativní usedlé myšlení a zastávají názory které paradoxně připravují budoucím generacím nevratné komplikace, zvlášť pokud se bavíme o politice. Viz polský PIS například, který do soudnictví prosazuje lidi svázané s PIS, který by rád v zemi nastolil cosi na způsob církevní totality a starší generace tomu kupodivu tleská. Generační rozpory jsou realita, přínejmenším pokud se na to díváme čistě statisticky. Starší generace v USA zase protlačila do vedení TRUMPa, u nás Zemana a Babiše – oba táhnou preferencemi především starší lidé, zatímco mladší generace tíhnout k liberálnějším stranám. Zdá se že senioři všech zemí umí dělat politice pořádné dusno. Celkem tedy to heslo chápu ačkoliv je mi dávno nad třicet a rozumím tomu, že může a nejspíš má i dnes svojí platnost. Neřekl bych ale nad 30, spíš nad 50 … to je ten věk kdy statisticky začínají lidé tíhnout spíš k samozvaným autoritám než liberálnímu pojetí demokracie, kdy jejich rozhodnutí víc ovlivní emoce (typicky strach z čekohokoliv nezvyklého či odlišného) než prostý rozum. Nelze to zevšeobecňovat, jsou vždy výjimky ale statisticky to tak bohužel vychází a každé volby to vlastně potvrzují téměř každou zveřejněnou analýzou voličských základen stran.