Jak velká přibližně vzniká jizva na břichu při operaci slepého střeva?

Nejlepší odpověď
annas

Nneí to jednoznačné, záleží na tom, zda jde o laparoskopickou operaci, nebo normální.

Bylla jsem na operaci už dávno, tehdy jsem byla štíhlá, takže jsem měla malou jízvu, která se krásně zahojiila, už dávno není vůbec vidět.

Dnes se uvádí velikost 3 – 5 cm, jiný 6 – 7 , pokud nejsou žádné další problémy, někdo 12 – 14 cm.

Není to jednoznačné.

Další odpovědi
Drap

Neni to vždy stejné. Většinou je jizva cca 3 cm

Kepler

Typicky kolem 3 cm. Jizvy z laparoskopie jsou po zahojení obvykle téměř neviditelné, pokud jsou správně ošetřeny. http://cs.surgeon-live.com/conten­t_shramy-posle-laparoskopii.htm

zjentek

Tak jsem ji skočil proměřit sousedce a měla ji tak 6–7cm! Ale má ji už starou, možná se jí věkem nějak natáhla.

orwell

Po staru 8 cm, právě změřeno.

sova123

Právě změřeno – u mě 4,5 cm!

Kepler

zjentku, a byla to opravdu jizva?