Larissa

Jak velká je podle vás pravděpodobnost, že pylný žák se dostane po absolvování příprávných kurzů…

… na jedno z nejlepších gymnázií v Ostravě? Přičemž o sobě ví, že asi nepatří k nejlepším počtářům, ale má velkou snahu?
Doplňuji:
Omlouvám se za chybu, ale jde o mou neteř, takže hodnotit můj pravopis je zbytečné. Ptala jsem se na váš názor, jelikož se stále nemůžerozhodnout, zda to za pokus vůbec stojí.

Nejlepší odpověď
annas

Na otázku se nedá přesně odpovědět. Neuvedla jste adresu gymnázia, takže není možné zjistit, jaké mé škola kritérium pro přijetí, kolik bere žáků a také jaký bude zájem o studium.

Neteř by si měla věřit, když kvůli přijetí navštěvuje či bude navštěvovat přípravné kurzy. Pokud nebude přijata, má možnost jít na jinou školu.

Tipovat, zda bude přijata, je jako sázka do loterie – buď, anebo…Náš odhad není rozhodující,. Navíc – opakuji, málo informací.

Další odpovědi
anonym

Myslím si, že žádná, protože něco takové jako „pylný“ žák neexistuje.
Doplňuji:
To ale přece musí žákyně posoudit sama, jestli jí vůbec bude stát za to dostat se na prestižní gymnázium. Pokud se obává, že matematika jí bude dělat problémy, tak by si měla vybrat školu, na kterou její schopnosti budou stačit.
Je přece nesmysl pouštět se do něčeho, kde píle nejspíš stačit nebude. Kde bude třeba zvládnout nový kolektiv spolužáků, nové vyučující, náročné učivo a překonat překážky při jeho zvládání. Když se to nepodaří, když to nezvládne, tak co potom?

postcd

naučit se dá téměř vše, takže pravděpodobnost tu určitě je. stačí opravdu věnovat čas přípravám a učení asi