Frogman

Střední škola se studuje nebo navštěvuje?

Slyšel jsem, že vysoká škola se studuje, zatímco střední škola navštěvuje.
Je to pravda?
Doplňuji:
Fajn, děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Na střední škole se vzděláváš, takže studuješ na ni, případně studuješ konkrétní školu, tedy gymnázium.

Tím, že do školy docházíš, tedy ji navštěvuješ, je důležité pro střední i pro vysokou školu. Totiž, abyste byl klasifikovaný, případně připuštěný ke zkouškám, je třeba splnit určitou docházku.

Tvrzení, které jste uvedl, ymyslel někdo, komu se podařilo SŠ snadno vystudovat, soustředil se v hodinách, někdy měl štěsti, „proplul“ ji, ale do školy docházel atd. Na vysokou to bohužel nestačí.

Další odpovědi
ivzez

SŠ se navštěvuje.

Na střední školy učiliště i základní školy
chodí žáci, o studium jde až na VŠ.

Více najdeš ve školském zákoně,
případně v zákoně o vysoklých školách …

gecco

Spíše bych řekl – jak kdo…
Ale je fakt, že VŠ můžeš studovat, aniž (snad až na výjimky) navštěvuješ přednášky, na cvika taky (často) docházet nemusíš…
😉
Kdežto na SŠ (nemáš-li třeba individuál) musíš i docházet.

jjj123456789

studuje se matematika, čeština… Stření škola se navštěvuje (taky se dá navštěvovat matematika, mezi tím a studiem matematiky je rozdíl jako mezi prací a chozením do práce).

klumprt

Podle mě se navštěvuje veřejný dům. Na školu se chodí, případně se studuje.

lota

Škola se podle mě studuje, posléze absolvuje. Navštěvují se přednášky, semináře, kurzy…

ivzez

U nás „studium SŠ“ ještě „projde“, ale dej si pozor při hovoru s cizinci:
Např. při hovoru s Němcem by sis „studiem SŠ“ mohl uříznout ostudu …

annas

Brala jsem z pohledu významu slov. Formulaci vyhlášky jsem si neuvědomila.

Jenže tato slova znám ve významu, že SŠ zvládneš levou zadní, vysokou už ne.

studovat = vzdělávat se na vysoké n. střední škole: s. na Karlově univerzitě; s. techniku, gymnázium
2. (co) získávat poznatky z urč. oboru na těchto školách; učit se něčemu vůbec: s. matematiku; s. jazyky

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=studovat&Hle­dej=Hledej

navštěvovati = n. školu (kniž.) chodit do školy a účastnit se vyučování, studovat;

--

Frogman

Díky za odpovědi.