quentos

Jak velká by měla být pauza mezi vypitím dvou různých alkoholických nápojů, aby to žaludkem nebylo vnímáno jako míchání?

Bude to asi individuální, já vím, ale musí to být přece u všech alespoň „řádově“ podobné – minuty, hodiny…? (Konkrétně jde o panák červeného vína /léčebná kúra/ a panák něčeho tvrdšího.)

Nejlepší odpověď
annas

Pravda nebo lež: míchání různých druhů alkoholu …
by Jacquelyn Rudis

Většina odborníků tvrdí, že to nejdůležitější je, jaké množství alkoholu konzumujete, nikoli pořadí, nebo forma, v níž je budete konzumovat.
Přesvědčení o pořadí pití může pocházet z rychlosti, při které tělo zpracovává alkohol. Játra mohou pouze efektivně zpracovat jeden standardní alkoholický nápoj za hodinu, i když muži mohou zpracovat více alkoholu za hodinu více než ženy.

Více v odkazu
http://www.be­liefnet.com/he­althandhealin­g/getcontent.as­px?cid=156993

Další odpovědi
da ny

Pomineme-li množství vypitého alkoholu a doporučované % vzestupné tendenci, mohl by být „ideální“ časový odstup pro žaludek jako u „konzumace“ různých druhů léků – tedy s odstupem 20 míinut ;)

anonym

Jde o ´vstřebání´ (strávení) – resp. o to, aby žaludek ´přestal´ vnímat předešlou dávku jako podráždění…
Takže jak/kde/kdy/c­o/kolik… – se liší i u daného člověka v různých situacích…
___
Pokud jde opravdu jen o ´decku´ červeného a následného panáka destilátu, stačí – podle mne, u zdravého člověka (v dobrém stavu) o řádově minuty (max. 10).

talka

Ještě že mohu splácat cokoliv v jakémkoliv pořadí a nic mi není! Jen jednou mi nakonec vnutili kafe a bylo zle.