Zvědavý

Jak v USA žijí ilegální přistěhovalci?

Je to 11 000 000 lidí (200 000 Čechů). Chci říct, že když jsou tam nelegálně nemají přece žádný platný poklad. Tak – můžou si oficiálně (legálně) sjednat doktora nebo sjednat si bankovní účet, vybrat peníze z bankomatu – když většinu peněz mají v rodné zemi. Spousta z nich dokonce i podniká – mají třeba své restaurace. Ty podniky oficiálně patří jim nebo jsou napsané na někoho jiného ? Jak je to s kontrolováním jejich statusu ? Kde mají policajti právo ho zkontrolovat ? A může vůbec ilegál zajít na policie když ho např. okradou nebo vykradou ? atd. nevím na co všechno sem ještě zapomněl.

Tomu se mi moc nechce věřit, že by 11 000 000 lidí nechodilo k doktorovi..

Nejlepší odpověď
led

Neustále v strehu, že na nich príde imigračný úrad.

Další odpovědi
Drap

Jsou různé způsoby a nejen v USA jak obejít zákony.

anonym

No většina ilegálů pracuje na nekvalifikovaných profesích(stavební práce,úklidy supermarketů),vet­šina k lékaři nechodí(nemají pojištění),bankovní účet nemají berou peníze hotově,řidičský průkaz používají z EU,SSN – číslo sociálního pojištění má asi 1% ilegálů z dob před 11/9 co ho získali za xxxx dolaru,většina ilegálů i čechů v usa má krajanské spolky(florida,chi­cago..) mají i své skupiny na fcb(češi a slovaci na floridě aj.),ktomu doktorovi pokud neni zubař(křivák) tak vás ošetří za tučnou pálbu,v nemocnici vás přijmou ikdyž jste ilegál ale povinnosti je to hlasit na imigrační,vetšina ilegálů co podniká má svého patrona(Američana) co vetšinou získavá podíl zisku firmy.