delabrutale

Jak v práci zapadnout do čistě ženského kolektivu?

Mám novou práci. Je to práce v kanceláři kde jsou tři kolegyně a jedna šéfová.

Máte nějaké rady, jak do takového čistě ženského kolektivu co nejlépe zapadnout? Čeho se vyvarovat a na co si dát pozor?

Přidávám, že to nejsou žádné fifleny či bárbínky s nalakovanýma nehtíkama.

Nejlepší odpověď
ten který je

No když to nejsou tedy žádné fifleny nebo bárbíny,tak s nimi běžte po práci normálně na pivo. 🙂

Další odpovědi
panenka

Poradila bych ti být svůj normálně se s nimi bavit,když uslyšíš například že se o něčem baví tak se nebát a vykládat si na stejné téma.Uvidíš že časem to bude lepší.

tanecnik

Zásada je chovat se normálně, ale jsou věci v ženských kolektivech mezi nebem a zemí, které nepochopí normální chlap. Pokud chcete být pozorný, tak určitě zachovejte stejná pravidla pro všechny ženy včetně šéfové (jako ženě). V opačném případě se to obrátí proti Vám. Zachoval bych nestrannost a je třeba si vsugerovat, že co je v domě, není pro mně. V okamžiku, kdy se budete více věnovat té, či oné, postavíte si proti sobě ostatní. V hodnocení bych byl zdrženlivější, vyvaroval bych se pomluvám jedné druhou a souhlasy s nimi. Příště by to mohlo být opačně apod.(pravda je vždy někde uprostřed). Pokud jsou to parťačky, tak se jako jediný chlap budete mít dobře. Rady bych od nich přivítal, ale nenechal bych se jimi komandovat. Naopak pokud jste v oboru znalý, rád pomozte Vy jim. Pokud chcete v kolektivu a u této práce vydržet co nejdéle, tak je dobré mít nastavena pravidla dlouhodobější, bez přetvářky a s určitou dávkou diplomacie. Ať se daří.