já12345

Jak v JS obarvit text?

píšu Webové stránky.Při uvítací zprávě se ovšem vyskytl problém:text je černý na černém pozadí.U jedno­duchého textu barvení zvládám,ale u tohodle si nevím rady.poradte prosím.
zde je kód:(zajímá ě poslední řádek)

<body>
<script>
var txt=„Welcome back“;
x = prompt(„Insert your name“, "");
document.write(txt­.fontcolor(„whi­te“))
document.write(<font color=„blue“>(x)</fon­t>);

</script>

Odpovědi
anonym

Co to je za blbost? document.write přepíše celou stránku, pročež se již žádný další kód neprovede… V JS vůbec nestyluj! V JS jen používej CSS styly. (ID/class/tag/…) A JS script dávej do vlastního souboru! Pak jen vytvoříš element node a nastavíš mu className/ID/…

arygnoc

keď už teda chcete vypisovať text v js, formátujte ho, napr:

var txt=„<span>Welcome back</span>“;

a v css deklarujte vlastnosti
span {background-color: black; color: white}

formátovanie môžete samozrejme previesť mnohými tagmi, upresňovať triedami a pod.
preštudute si niečo o css.

😉

viac prípadne v diskusii.