Viktorie II.

Jak urychlit nabíjení mobilu z PC?

Protože nemám klasickou nabíječku k dispozici, nabíjím mobil přes kabel, a na displeji mobilu mi to píše „pomalé nabíjení“! Při 35 % stavu baterie by to mělo trvat něco přes 3 hodiny. Potřebovala bych poradit, jak nabíjení urychlit.
Využila jsem 2 * radu Schlukera, a opravdu se mobil dobil dříve, za což mu děkuji.
Pro dochyho: Telefon mám růžovoučký s krytem.🤣

Nejlepší odpověď
Schluker

PC neni obvykle schopne dodavat vyssi nabijeci proudy. Pokud chcete nabijeni urychlit, tak jedinou moznosti je ori nabijeni vypnout telefon.

Další odpovědi
elkon

Pokud nabíjíš z počítače, tak se nediv. USB v PC není určeno k nabíjení. Kup si normální nabíječku, která bude mít správné hodnoty nabíjecího proudu pro daný telefon.

Dochy

Co třeba napsat jaký máš vůbec telefon? Standardně se dá z USB odebírat 0,5A. Na některých portech (mrkni se jestli nemáš nějaký extra označený) lze brát 1A. Trochu složitější je to s USB 3, ale tam ten rychlejší režim musí podporovat obě strany. Ale obecně s tím asi nic nenaděláš. Na USB z PC je zkrátka 5V a 0,5 nebo 1A max proud. Rychlonabíječky od výrobce si dokážou zkontrolovat zda je k nim připojen kompatibilní telefon a nabídnout mu víc. Třeba Samsung má na rychlonabíječkách 5V a až 2A, nebo u kompatibilního teefonu se umí přepnout na 9V a až 1,67A

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Díky za doplnění. Přesně to jsem potřeboval vědět. Přebarvi jej fixou na zlatou nebo černou (možná je i kombinace) a určitě se pak bude nabíjet lépe, růžová není určena pro velké výkony 😉

Viktorie II.

elkon, vy jste chytrý jako rádio Jerevan. Píši, že nabíječky nemám k dispozici, tedy u sebe.
Qouentos by měl opravit dotaz, aby byl k pochopení.

elkon

Viktorie II to, že nemáš nabíječku k dispozici, nemění nic na tom, že to bez ní prostě rychleji nejde. A z dotazu nepoznám, jestli ji nemáš že ji nechceš, nebo jiný důvod. Já jsem uvedl fakta. A místo poděkování vidím hloupé kecy. Ale já to neřeším, je to jen další střípek do mozaiky, jak se dnes někteří mladí chovají.

Dochy

Zkrátka nelze a elkon to v tom píše. V některých případech pomůže výměna kabelu (pokud za jinak stejných podmínek se telefon nabíjí výrazně pomaleji než dříve). Ale režim nabíjení to nezmění, na rychlonabíjení je třeba nabíječka „na míru“, se kterou se telefon dokáže domluvit.

Schluker

Fakt je, ze delka kabelu taky umi divy. Rozdil mezi 2m a 20cm kabelem je uz znatelny. Obzvlast pri tak nizkych proudech.

Dochy

ehm… Rozdil je znát hlavně při vyšších proudech a nízkých napětích 😉 Ale podle mých zkušeností má větší vliv opotřebení/stáří kabelu. Nevím co přesně tam odchází tak rychle, jestli oxidují kontakty, nebo se lámou žíly u konektorů, ale už mnohokrát jsem se dostal do stavu, že telefon tvrdí, že se nabíjí, ale po nějakém čase se při tom nabíjení vypnul, protože mu došla baterka 😉 Klidně metrovej, ale novej kabel je OK. Samozřejmě obecně čím kratší tím lepší, ale popravdě bychom měli zkoumat i kvalitu kontaktů a průřez vodičů, ale to zkrátka nezjistíme bez říznutí a prodejci to většinou nikde neuvádí (v lepším případě se alespoň chlubí že kabel zvládá nabíjení až 2/3/4A)