jana91

Jak udělat zrcadlovou stěnu z nalepovacích zrcadel?

Ahoj, chci si v byte v jedné místnosti udělat na rok zrcadlovou zeď. Mám v plánu koupit několik nalepovacích zrcadel 30×30 cm, a chci vytvořit zrcadlovou stěnu, která bude mít celkem 240cmx240cm. Nicméně ty zrcadla nechci lepit přímo na zeď, abych ji nezničila, protože za rok se budu muset stěhovat. Nemáte někdo náhodou nápad, jak tuto stěnu vytvořit? Jestli ty zrcadla na něco nalepit, např. na nějakou desku/překližku a tu potom opřít nebo nějakým způsobem připevnit ke zdi? Předem moc všem děkuji za odpovědi a názory.

Nejlepší odpověď
Hlada

To není jednoduché. Je potřeba počítat s tím, že z předního pohledu se nerovnost zdvojnásobí. Dobrou rovinnost má sádrokarton nebo dřevovláknité MDF desky. Stejně to ale bude křivé. Možná, že by bylo hezčí nesnažit se o plochu, ale jednotlivá zrcadla přiznat a oddělit je tmavými lištami.

Další odpovědi
ivzez

Ta deska asi není špatný nápad. Jen bych místo zrcadel 30 × 30 cm použila zrcadlovou tapetu → ve stěně budete mít méně „spojů“.

Kepler

Záleží na tom, co si pod pojmem zrcadlová stěna představuješ. Pokud to má být něco, co odrazí nedeformovaný obraz a zdvojnásobí dojem prostoru, pak to chce naprosto rovný podklad nezávislý na zdi. Což vyžaduje pomocnou konstrukci a je to náročnější, Ale jestli se chceš stejně za rok stěhovat, tak škoda peněz i na tapetu.

nyjono

Taky mě napadly sádrokartonové desky.