.::An!!e::.

Jak udělat volitelné titulky?

Dají se do filmu vložit volitelné titulky? Chtěla bych si přehrát film z falsh disku, ale nechci je tzv. na pevno, dá se to nějak udělat, aby byly volitelné?

Odpovědi
Clouseau

Žádný problém. Stačí vytvořit textový soubor se stejným jménem jako má soubor filmu a s příponou .srt a umístit ho na flash disk do stejného adresáře jako je film. V souboru budou titulky v tomto formátu:
00:00:60,000 → 00:01:03,678
TITULEK
prázdný řádek

Jednička je pořadové číslo titulku a bude se měnit, pak je čas od kdy do kdy se má titulek zobrazit a pak je text titulku a nakonec prázdný řádek a tak pořád dokola… Pro jednodušší editaci jsou programy jako například titulky07b.exe volně stažitelné z internetu.