nyjono

Jak udělat PrintScreen na ntb? Zatím mám Win7. Tlačítko Prt Sc nefunguje.

Dík.

Tak nějak se mi podařilo udělat PrintScreen přes Fci malování, ale pořád se mi ukládá jen bílé okno, které se otevře v tom malování. Já potřebuju uložit např. stránku s kontakty firmy apod. A to mi nejde.
poradíte, jak na to?
Dík.

Nejlepší odpověď
Edison

Není ten text na klábosnicvi náhodou v rámečku? To by pak chtělo stisknout ještě před tím klávesu Fn.

Další odpovědi
elkon

Záleží na typu NTB ne na OS. Někdy stačí stisknout současně klávesy Fn a Print Screen. Je to různé. Hledej na Google podle typu noťasu.

Edison

Pořádně popiš postup, jak to děláš. Obrázek se uloží do schránky a po otevření třeba toho malování je potřeba jej VLOŽIT. Příklad: [Fn] + [PrtScr], otevřít Malování, [Ctrl] + v. Nebo aktivní okno: [Fn] + [Alt] + [PrtScr] a pak už to znáš.

anonym

elkone záleží u této funkce samozřejmě i na typu OS, například linux při stisku této klávesy zobrazí dialog ve kterém si můžeš vybrat zda chceš pořízený snímek obrazovky uložit do souboru nebo do schránky, zda chceš pořídit snímek celé obrazovky či jen výřezu, a zda jej chceš udělat hned nebo až s nastaveným zpožděním 🙂 tedy na os zjevně záleží, protože win7 tyto rozšířené možnosti vůbec neumí.

elkon

OK, myslel jsem v rámci OS Windows. Linux není tolik rozšířený.

Arne1

Ale umí, jen si je musíš pamatovat. Alt+PrtScr je například aktivní okno. Win+PrtScr zase uloží celou obrazovku do obrázku PNG.

Edison

Jj… jen pokud je ten symbol PrtScr v rámečku, bývá k tomu zapotřebí stisknout i Fn.