Avatar uživatele
nyjono

Jak udělat PrintScreen na ntb? Zatím mám Win7. Tlačítko Prt Sc nefunguje.

Dík.

Tak nějak se mi podařilo udělat PrintScreen přes Fci malování, ale pořád se mi ukládá jen bílé okno, které se otevře v tom malování. Já potřebuju uložit např. stránku s kontakty firmy apod. A to mi nejde.
poradíte, jak na to?
Dík.

Zajímavá 0 před 1549 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Není ten text na klábosnicvi náhodou v rámečku? To by pak chtělo stisknout ještě před tím klávesu Fn.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Záleží na typu NTB ne na OS. Někdy stačí stisknout současně klávesy Fn a Print Screen. Je to různé. Hledej na Google podle typu noťasu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Pořádně popiš postup, jak to děláš. Obrázek se uloží do schránky a po otevření třeba toho malování je potřeba jej VLOŽIT. Příklad: [Fn] + [PrtScr], otevřít Malování, [Ctrl] + v. Nebo aktivní okno: [Fn] + [Alt] + [PrtScr] a pak už to znáš.

před 1549 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

elkone záleží u této funkce samozřejmě i na typu OS, například linux při stisku této klávesy zobrazí dialog ve kterém si můžeš vybrat zda chceš pořízený snímek obrazovky uložit do souboru nebo do schránky, zda chceš pořídit snímek celé obrazovky či jen výřezu, a zda jej chceš udělat hned nebo až s nastaveným zpožděním 🙂 tedy na os zjevně záleží, protože win7 tyto rozšířené možnosti vůbec neumí.

před 1549 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elkon

OK, myslel jsem v rámci OS Windows. Linux není tolik rozšířený.

před 1549 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Arne1

Ale umí, jen si je musíš pamatovat. Alt+PrtScr je například aktivní okno. Win+PrtScr zase uloží celou obrazovku do obrázku PNG.

před 1549 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Jj… jen pokud je ten symbol PrtScr v rámečku, bývá k tomu zapotřebí stisknout i Fn.

před 1549 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek