Geesha

jak udělat domácí hranolky

Doplňuji:
fakt z brambor? to bych neřekla, já vždycky myslela že se dělaj z mrkve…

Nejlepší odpověď
www

Kupované jsem ani nezkoušel 😁
Než psát postup, použij Google:
Doplňuji:
Ke tvému doplnění: doufám, že to měl být vtip, jinak by mne museli za odpověď smazat 😁

Zdroj: www.google.com/se­arch?nomo=1&q=dom%C­3%A1c%C3%AD+hra­nolky&client=ms-opera-mini&channel=new&gws_­rd=cr&hl=cs&

Další odpovědi
iceT

ty brďo,z brambor
Doplňuji:
jako zeptat se na poradně jak se dělají hranolky?To jako fakt?My jsme doma nikdy hranolky nekupovali.

Jádrohlod

Taky jsem myslel , že se někde sklízí.. Ale vážně: hlavně dám na chvíli do studené vody , scedím a důkladně v utěrce osuším. Až pak do friťáku. Dobrou chuť.

Danča84

Já friťák nemám tak je nakrájím, žádné máčení ani osušování, rovnou je nasypu na hluboký plech nebo do většího pekáče, zakápnu olejem, promíchám aby se omastily všechny ze všech stran, rozprostřu do tenké vrstvy (ideálně aby každá hranolka ležela na dně pekáče, ne přes sebe) a dám péct. Dobu a stupně Ti neřeknu, naše trouba je poněkud svá, tak prostě – peč až se upečou, kontroluj ať jsou zlaté ale nevysušené. Teplotu teoreticky doporučuji 150, tj bod varu oleje, nepřekračuj 180, to se začíná přepalovat. Osol až na talíři, kdybys solila před pečením tak zvlhnou.
Dřív jsem jako správný lenoch hranolky kupovala takové ty do trouby, protože jsem myslela že je to děsně těžké udělat domácí, a bez friťáku nemožné. Ale pak jednou doma nebyly, tak jsem zkusila první co mě napadlo a tak se to osvědčilo, že už je nedělám jinak:-)
Nebo jiná super ňamka, to dělala moje babička a máme snad radši než hranolky: brambory nakrájej na cca 1,5–2cm kousky, uvař v osolené vodě aby byly měkké ale ještě pevné, slij. Dej do pekáče, posypej oblíbeným kořením – majoránka+kmín, grilovací…, zakápni olejem, promíchej, upeč. Použití jako hranolky. (upozorňuji předem, je to děsně žravé tak udělej radši víc;-) )

MITKEPEK

http://www.you­tube.com/watch?v=2tu­uElRJi20

  • je to anglicky. Já je dělám pořád a jsou skvělé, přesně jako u Mc Donalds'. Doporučuji !!!

anonym

.. a co ta mrkev v doplnění ? Kdo ti má věřit, že to myslíš vážně ?
Copak ti www nedal odkaz na domácí hranolky ? To ti je máme usmažit a předložit před hu.. – ústa ?!

Geesha

ach jo takže , já jsem se na to koukala na www ale taky by mě třeba zajímalo jak to někdo děláte doma a jaké máte zkušenosti

iceT

No tak snad stačilo formulovat otázku jinak:Například takto:jak doma připravujete domácí hranolky z brambor?Protože každej je dělá jinak.
To bys pak měla odpovědí hafo přesně na to co chceš vědět(dovolím si tvrdit,že by otázka byla i za hvězdičku) a nemusela by ses čílit,že ti jako nerozumíme na co ptáš a děláme ze sebe machry.
Okrem jedním ze zdejších pravidel je třeba toto:
http://www.od­povedi.cz/stran­ky/pravidla-otazek

Geesha

nechápu co nechápete na otázce, ptala jsem se udělat domácí hranolky jakože ne že si koupim zmražený a dám je do trouby, ale jak se dělaj normálně z brambor, v mojí otázce nic o kupovaných nebylo takže nevim co píšete.

iceT

A proč se teda napřed nepodíváš co by ti třeba řekl strejde Google,než položíš otázku?
No ale když to polopaticky:oš­krábeš brambory a nakrájíš je na hranolky,.Zkus třeba metodu pokus\omyl

Geesha

metodu pokus\omyl právě zkoušet nechci…

iceT

Jenže touhle metodou se nejvíc naučíš