JájsemRaibek

Jak účtují telefonní hovor v zahraničí?

Jak to účtují samozřejmě vím, ale právě mě napadla tato situace.
Spojené státy americké a zde je 50 států. Pokud tedy budu mít amerického operátora a budu volat z jednoho státu do druhého, jedná se o mezistátní hovor nebo je to stále v rámci USA za jednu cenu?
Jde o to, že tam žádné hranice nejsou, mohu cestovat jak chci, kdy chci, prostě v rámci USA. Jenže u nás stačí, abych odjel/odešel do např. Polska a už je to mezistátní hovor. Což je podtatně blíž než z Washingtonu do Las vegas.

Nejlepší odpověď
gecco

Ono trošku zavádí to, že u nás jsou operátoři národními společnostmi vrámci malých států a roaming platíš s českým ´číslem´ pokud se telefon přihlásí na vykrývač opa v sousedním státě…
V USA jsou operátoři s celoUSA působností…
😉
Ale to je jedno – v USA plati trochu jiný princip placení hovorů (SMS…), než u nás.
V podstatě jde o to, že hovor platí jak volající, tak i volaný – takže každý vlastně zaplatí tomu ´svému´ operátorovi za ´svou´ část hovoru – a nějaký roaming mezi opy se neřeší…
😉