Kelt

Jak je to se zahraničním hovorem na mobil?

Když mi zavolá někdo na mobil. A ten někdo je majitelem zahraničního telefonního čísla, pak to bere i mne prachy z karty? Nebo jenom jemu? Nemám žádnou službu, roaming atd. Tak děkuji.

Odpovědi
JájsemRaibek

Dříve se platba za zahraniční hovor rozdělovala mezi oba účastníky.
Dnes se platí následovně:

  1. tuzemský, 2. tuzemský – platí 1., 2. neplatí nic
  2. tuzemský, 2. zahraničí – platí 1. hovor dle tarifu jako tuzemský hovor, 2. platí zahraniční příchozí hovor
  3. zahraniční, 2. tuzemský – platí 1. hovor dle roamingu, 2. neplatí nic

Takže odpověď na tvou otázku je, ne nebere ti to prachy pokud jsi v tuzemsku. Pokud jsi v zahraničí, tak ano, jako příchozí hovor.

ivzez

Mezinárodní hovor platí volající.

Arne1

Příchozí hovory částečně platíš pouze v zemích mimo EU. V EU a doma za příchozí hovor nikdy neplatíš ! Vůbec přitom nezáleží na tom, odkud je volající.