ina

Jak uchovat Tibi krystaly,když se nepoužívají?

Odpovědi
gecco

Co znamená – „když se nepoužívají“? – o jak dlouhé skladování se ti jedná?

Krátkodobě (týden, dva, tři…) je dej v živném roztoku do lednice a jednou za čas roztok vyměň – to je nejjednodušší…
Dlouhodobě (měsíc, dva rok…) – důkladně je při nízké teplotě usuš a pak je dej do mrazáku (-18°C a méně)…
Ideální by pro dlouhodobé skladování bylo šokové zmražení (i čerstvých, nesušených) na aspoň –70°C (a méně) a uschování při této teplotě – ale na to asi nemáš technologii..
😉

ina

Děkuji za odpověď.

gecco

Není zač…
😉