mikik

Jak uchovat břízovou mízu, aby se nekazila?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nevím, čím ji chceš nakazit, doufám, že nevyrábíš biologickou zbraň? 🙂
Ale jestli chceš aby se nekazila, pak bych ji dal do vzduchotěsné uzavřené nádoby, pokud možno beze zbytku vzduchu a uložil do lednice. Pro uložení v mrazáku je nutnou použít pružnou plastovou nádobu, třeba PET láhev, ale s rezervou vzduchu (led trhá). Za výsledek ale neručím.

Další odpovědi
Lamalam

V ledničce.

ivzez

Překvapuje mne, že by šlo březovou mízu něčím nakazit.
Jak na to? Snad by stačilo ji ponechat v otevřené nádobě
u toho, čím ji chcete nakazit… (–:

_______

Reakce na změnu smyslu otázky:

Nevím ani o tom, že by míza kazila.
Ale uchováním v chladničce se snad nedá nic zkazit…

dr.luha

Upravit ji podobně jako je konzervována běžná limonáda ze supermarketu. Přidat kyselinu askorbovou nebo citronovou a k tomu 0,8 až 1g sorbanu draselného na litr roztoku. Sorban je relativně neškodný, odvozený z plodů jeřabiny.