autacek

Jak to, že v dětství plyne čas pomaleji?

Nejlepší odpověď
dubraro

Protože stejná časová jednotka představuje pro dítě větší část jeho života než pro dospělého. Pro pětileté dítě je jeden rok 20% jeho života, pro padesátiletého jen 2%.

Zdroj: https://stastny­blog.cz/2016/12/­01/24-dni-do-vanoc-proc-to-v-detstvi-utika-o-tolik-pomaleji/

Další odpovědi
Kepler

Je to jen subjektivní dojem. Dětský svět je neustále nabitý něčím novým, neexistuje tam všednost ubíhají kolem něj zběsilou rychlostí.

led

Je to dané väčším množstvom aktivít dieťaťa a neustále dopĺňanie nových informácií.

Kedy ide dieťaťu čas najpomalšie? Počas odpovedaní v škole (pred tabuľou) pri nedostatočných znalostiach žiaka, čas sa vtedy vlečie pomalšie ako slimák a ešte stále nezvoní koniec hodiny…

Rokio

led: Pomalu také plyne čas před toaletou. Na záchodě je to ale rychlejší, pokud nemáme zácpu. Velmi pomalu plyne čas tehdy, když se potápíme.

michalds

:D