zjentek

Jak to, že tornádo rychlosti 200km/h napáchá takový škody a já když si piánko jedu 200km/h auťákem, tak nic, VŮBEC nic?

To jsou ty stavby tak šizené a stromy tak nemocné? Ale já mám přece taky už částečně rezavej auťák…

Odpovědi
Kepler

Zkus si v té rychlosti vystrčit ruku nebo hlavu z okna, a smíchy se neudržíš.

Ametyst

Je rozdíl, jestli proudící vzduch má rychlost 200 km/h, a prohrává si se statickými hračkami, nebo jestli hračka vyvine na dálnici rychlost 200, a pak už je zatraceně dynamická.:-) Pokud bys potkal letící strom, rychlosti se sčítají.

Cenobita

Záleží na tom jak velká masa hmoty se takto pohybuje. Při jízdě autem je to relativně malá masa obklopující auto. U tornáda nebo orkánu jsou to obrovské hmoty kilogramů a tun, navíc u tornáda dochází k podtlaku a nasávání, které utržené předměty zvedá vzhůru.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Spíš by mě zajímala motivace k soutěži mezi zjentkem a dustem o nejtrapnější příspěvek na téma „tornádo“ – to má být „blbější vyhrává“?

zjentek

@Pape25, to ty na štěstí pro tebe nemůžeš chápat.

zjentek

Kepler a to je přesně to co nechápu. Starej auťák 200km/h drží v pohodě, ale jakmile zastavím a přijde tornádo, rozmlátí ho na cimpr campr i se mnou.

Ametyst

To asi proto, že ho zvedne do vzduchu, a pak pustí.