zjentek

jak to, že plameňáci ze zoo neuletí?

Tak jsem se na to dnes podíval. takže jiní ptáci či ostatní létavé potvory jsou různě po klecích, ale plameňák, ten má privilegium volného prostoru nad sebou. Klidně se čábrá v jezírku a nad sebou má svobodu – otevřené nebe. Přitom jeden se tam dnes tak rozvášnil z toho sluníčko, že začal máchat křídly tak zuřivě, že odlétl na větev asi 2 m nad ním. Moc práce s tím neměl. Což mě motivovalo vytáhnout mobila a zjistit, že „divocí“ plameňáci mají od pohledu stejný křídla jako ti v zoo. Tak jak je tohle zajištěný? A co prcek plameňáček? Ten neuletí, když se narodí? Přece malý slon se u porodu vykulí a UŽ BĚŽÍ! Antilopa také. Jenom zatřepe nožičkami jako tiplice v pavučině a už poskakuje jako kozlík. A taky semsišim, že v pavilonu/ložnici plameňáků není dost prostoru pro všechny (poměrně malý prostor na tak veliké množství ptáků), ale taky je tam nainstalováno hodně větví asi 1,5m vysoko, což pokud by jich chytře využili, tak by se nemuseli tlačit na kachličkách jako jelita, což ba IMHO fakt nešlo a to by znamenalo na větve si prostě VYLETĚT. No, já bych tady nerad trojčil, nebo tak, ale… pokud plameňák vyletí na větev metr a půl vysoko, tak jistě také přeletí metrovou ohrádku okolo svýho výběhu s jebírkem, ne snad?

Odpovědi
Kepler

Taky jsem podobnou věc viděl, ba i malé opičky bylo volně. Domnívám se, že se jim někam zdrhnout ani nechce. V ZOO mají svoje jisté, dostanou tam nažrat, mají se kam schovat, nikdo je tam neohrožuje. Kdyby mně věznili v hotelu Pupp, taky bych se nesnažil vzít roha.

Emefej

Nevím, jak je to s plameňáky, ale pelikáni v ústecké ZOO mají „podrthnutá“ křídla. Takže vzlétnout může, ale daleko nedoletí, chybí mu část nosné plochy.

Midoc

Někde mají mezi plameňáky také čápa co neuletí. Má zalomená křídla.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Keplere ale opičky přeci nelítaj! To, že při opici lítáš ty, to je zase něco jinýho ty popleto. (;

Kepler

Nelítají, ale všechno přelezou, podlezou, přeskočí a mezi stromy vlastně lítají.