Kelt

Jak to, že nejdou přehrávat pěkné písničky na youtube?

Tak si vzpomenu na nějakou skladbu, je to na youtube, pak kliknu, a je možné si pustit pouze verzi, kde běží text,ale zpěvák není vidět, nebo je pohled na desku. Například klasická skladba od Uriaah Heep Lady Black
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=hHDZ5rYiM­z0. Chtěl jsem si pustit Moonlight shadow a pouze to slyším, ale nevidím. Objeví se text – video není dostupné. Ale nedávno bylo. Ne sice nedávno, ale bylo. Co se stalo, vždyť ta písnička je stará více než 30 let. Možná se už na to někdo ptal. Děkuji za odpověď.

Odpovědi
elkon

Hudba je na poslouchání, ne na koukání.

Midas

Zkus to vyhledat znovu a vyber si to, co si chceš pustit.

Někdo si chce zkrátka pustit „Lyrics“ (text) nebo „audio“-klip, kde je jen obrázek po celou dobu – ale záznam je bez toho, co k té písni přímo nepatří a není nekvalitní nahrávka se špatným zvuem atd. (hraný klip – kde se místy nezpívá, záznam z koncertu, a pak různé verze), taky může být ta hudba upravená, „vyladěná/vyčus­těná,“ zremixovaná. Nebo to může být i cover (předělávka, přezpívané od někoho jiného).

Lyrics je na to, abys viděl ten text, mohl si to průběžně s tím číst nebo i zpívat – v duchu nebo nahlas. Jsou i karaoke lyrics, kde je jen hudba bez zpěvu = zpívat může ty. I takových je na youtube plno.

Víš, některé písně a jiná videa jsou na youtubu milionkrát a v různém provedení v různých klipech. Navíc to tam většinou nahrávají obyčejní uživatelé.
Zadej zkrátka do vyhledávače, co chceč najít a vyjde ti toho spoustu = pak si můžeš vybrat. Pak jsou tam tzv. „oficiální“ (official) klipy k různým písničkám. To jsou ty, které nahrála na youtube přímo ta skupina (která tam má taky účet) a nebo zkrátka takový klip a verze, který je nejčistší a má zároveň nejvíc zhlédnutí.

Nevím proč by bylo možné si pustit pouze jednu určitou verzi, jak píšeš.
Zadej do Youtube: „Uriah Heep – Lady in black“ a můžeš si libovolně vybrat, co jen přesně chceš:
https://www.y­outube.com/re­sults?search_qu­ery=Uriah+Heep+-+Lady+in+black

Mc Merkurion

… chyba není v nabídce YT, ale někde jinde … se divim, že Lady Black ještě nejni na blacklistu …