Avatar uživatele
mzm

Jak to, že na palubu letadla v pohodě projde velký teleobjektiv, zatímco nůž rybička ne?

V poslední době jsem vícekrát cestoval letadlem a udivilo mě, že zatímco nožík rybičku je naprosto nepřípustné brát na palubu (nemyslím do zavazadla, co nenesete s sebou), tak o velký kovový teleobjektiv v příručním zavazadle se vůbec nikdo nezajímal. Kdybych měl místo teleobjektivu malý raketomet a místo toho menšího objektivu granát ve tvaru objektivu, tak by přes odbavení v pohodě prošel… Do kovového objektivu nikdo nevidí, nikdo se ani neobtěžoval mě požádat, abych mu objektiv vyndal a ukázal, jestli je aspoň „průhledný“ (myšleno je skrz něj vidět, tedy je to skutečně objektiv)…

Zajímavá 0 před 2395 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dubraro

V rentgenu je docela dobře poznat, že objektiv je skutečně objektiv.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Teleobjektivem se špatně bodá, na rozdíl od nožíku. Všechny kovové předměty, vč. foťáku musíš na letišti odevzdat ke kontrole. Ty pak projíždí rentgenem, který je snímá a zobrazuje pracovníkovi security, zda v nich nejsou nějaké nebezpečné látky.
http://www.ma­halo.cz/zakla­dy-cestovani/jak-to-chodi-na-letisti-check-in-odbaveni-security-check-bezpecnostni-kontrola-boarding.html

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mzm

Tak ještě korekce: provedl jsem, pravda, statisticky nevýznamný počet pokusů a jiní mají jiné zkušenosti. Cituji: „ked som posledne cestoval tak mi tele fotoaparat komplet rozobral a studovali ho ako keby som tam mal granat az som sa on bal .. takze skor si myslim ze zalezi od letiska a od ludi co tam robia “

před 2394 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mzm

Kepler: když vytáhnu z nikoního teleobjektivu páčku, co ovládá clonu, mám kudlu cca 10cm dlouhou, na to rybička nemá.

před 2394 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Proboha, kdyby to byl 50 let starý ruský výrobek, tak bych tomu i věřil. Zenitem se prý dají zatloukat stanové kolíky… 🙂

před 2394 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mzm

dubraro: ale někoho majznout takovým 70–200/2.8 nebo být píchnut rybičkou, raději bych si vybral tu rybičku…
Kdybych stěhoval Tair 300/4,5, byl by od raketometu k nerozeznání. I na rentgenu :)

před 2394 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek