mzm

Jak to, že na palubu letadla v pohodě projde velký teleobjektiv, zatímco nůž rybička ne?

V poslední době jsem vícekrát cestoval letadlem a udivilo mě, že zatímco nožík rybičku je naprosto nepřípustné brát na palubu (nemyslím do zavazadla, co nenesete s sebou), tak o velký kovový teleobjektiv v příručním zavazadle se vůbec nikdo nezajímal. Kdybych měl místo teleobjektivu malý raketomet a místo toho menšího objektivu granát ve tvaru objektivu, tak by přes odbavení v pohodě prošel… Do kovového objektivu nikdo nevidí, nikdo se ani neobtěžoval mě požádat, abych mu objektiv vyndal a ukázal, jestli je aspoň „průhledný“ (myšleno je skrz něj vidět, tedy je to skutečně objektiv)…

Nejlepší odpověď
dubraro

V rentgenu je docela dobře poznat, že objektiv je skutečně objektiv.

Další odpovědi
Kepler

Teleobjektivem se špatně bodá, na rozdíl od nožíku. Všechny kovové předměty, vč. foťáku musíš na letišti odevzdat ke kontrole. Ty pak projíždí rentgenem, který je snímá a zobrazuje pracovníkovi security, zda v nich nejsou nějaké nebezpečné látky.
http://www.ma­halo.cz/zakla­dy-cestovani/jak-to-chodi-na-letisti-check-in-odbaveni-security-check-bezpecnostni-kontrola-boarding.html

mzm

Tak ještě korekce: provedl jsem, pravda, statisticky nevýznamný počet pokusů a jiní mají jiné zkušenosti. Cituji: „ked som posledne cestoval tak mi tele fotoaparat komplet rozobral a studovali ho ako keby som tam mal granat az som sa on bal .. takze skor si myslim ze zalezi od letiska a od ludi co tam robia “

mzm

Kepler: když vytáhnu z nikoního teleobjektivu páčku, co ovládá clonu, mám kudlu cca 10cm dlouhou, na to rybička nemá.

Kepler

Proboha, kdyby to byl 50 let starý ruský výrobek, tak bych tomu i věřil. Zenitem se prý dají zatloukat stanové kolíky… 🙂

mzm

dubraro: ale někoho majznout takovým 70–200/2.8 nebo být píchnut rybičkou, raději bych si vybral tu rybičku…
Kdybych stěhoval Tair 300/4,5, byl by od raketometu k nerozeznání. I na rentgenu :)