Kelt

Jak to, že mi nejde vypálit disk a nezobrazuje se jeho přítomnost?

Dříve jsem si na notebooku vypaloval CD a teď to nejde. Dokonce ani to nezaznamená přítomnost disku v PC. Musím to dělat na jiném PC. Soubory si převedu buď přímo, nebo pomocí konvertoru na mp3 a to mohu poslouchat v mobilu. Nebyla náhodou nějaká funkce zrušena? Když ano, jak to obnovit? Děkuji předem.

Odpovědi
ivzez

Zkoušel jste více CD? Nebylo to, které jste chtěl vypálit, poškozené?

Problémů může být více od poškození vypalovacího programu
(pokud nevypalujete přímo v systému → ten by ostatně bylo dobré uvést)
po poškození optické mechaniky.

Problém s vypalovacím programem by se dal odstranit
od instalací programu, restartem notebooku a novou instalací.
V případě poškození mechaniky by to chtělo návštěvu servisu
(možná by stačila oprava) nebo výměnu mechaniky.

elkon

Když se nezobrazí disk, nemůže za to vypalovací program.