zjentek

jak to, že když hledám nebeskej čundr, najdu vždycky jenom kosmickej vandr? :o

https://www.y­outube.com/re­sults?search_qu­ery=nebeskej%20%C4%8D­undr&sm=12

Nejlepší odpověď
annas

Sice jste vložil do kategorie internet, ale i toto slovo nějak vzniklo, má svůj jazykový původ a význam. .

Možná kvůli tomu, že kosmos = ¨veškerý světový prostor, vesmír. Do kosmu létají rakety. Takže přeneseně ,lze vandrovat jako turista, vyjádřeno nespisovnou češtinou. .Dříve tovaryši na vandr do kosmu určitě nemohli.

Nebeský – týkající se oblohy, nebe. Čundr je výraz slangový, expresivní, zaměřený především na toulky přírodou, takže to nepřichází v úvahu. Jedině navštívit pohádkové nebeské království.

Další odpovědi
zzzzz

Buď rád, že ti to nepíše „je mi líto, ale něco se porouchalo“ 🙂

Hamon

Protoze existuje pisnicka Nebeskej vandr, vyhledavani „usoudilo“, ze myslis ji. Pokud se „spletlo“, nabizi ti odkaz pro hledani toho, co jsi zadal.
Doplňuji:
Kosmickej vandr :)