autacek

Jak to že dvě nejhorší světové ideologie jako nacismus a komunismus pocházejí zrovna z Německa?

A myslíte, že mají Němci ještě nějaká esa v rukávu?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Víš co má nacismus a komunismus společného? Na začátku to vypadalo TAK DOBŘE, jen ta realizovaná praxe se „moc nepovedla“. ;) :)
Počkej, až k tobě dorazí vymoženost zvaná Evropská unie, muehehehe… ;) :D :D

Další odpovědi
Kepler

Prostě Germáni. Mají to geneticky vryto od svých předků. Postavili se Římské říši a odjakživa se snažili expandovat. Kdyby jenom nacismus a komunismus, taky antisemitismus, rasismus, teorie o nadčlověku a untermechen a další zrůdnosti. Neznám národ, který by Němce měl upřímně měl rád. Jako každý národ , i ten německý měl ovšem úctyhodné umělce, vědce i filozofy.

Kelt

Protože základem byla filosofie a Němci byli a jsou velmi dobří filosofové. Kant, Hegel, Nietsche, Marx, Engels. Tak jako základní zákony a znalosti o hmotě nás dovedly do kosmu, k nejmodernější technologii, tak nás zákony o člověku, společnosti dovedly k těmto ideologiím. Ostatně teorie není špatná, ale záleží na tom, co z toho udělá člověk. Všechno je to nástroj. Díky noži si můžeme ukrojit chleba a najíst se, nebo můžeme tím nožem někoho bodnout a vzít mu to, co chceme.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

alien: ale no tak, EU není žádná diktatura, EU jen doporučuje a jen se o něco pokouší. Viz kvóty uprchlíků. Když se Visegrád šprajcnul, tak stáhla ocas mezi nohy a už se to neřeší.

Daidal

Německo mělo hodně velkých myslitelů a filosofů, ať už na poli politiky nebo ekonomie. Takže se tam najdou i takoví volové jako Marx, Engels atd. (mezi mnoha jinými, významnějšími a s lepšími teoriemi a názory).

Daidal

Jen od 16. do 19. měli jedny z nejznámějších, nejpopulárnějších a taky nejuznávanějších světových filozofů vůbec. Někdo jako Marx je jen jedním z mnoha. Bohužel z té špatné sorty. Ale nezapomeň, že fašismus, pochází hlavně z Itálie. A bez něj by ten německý (nacismus) asi ani nevznikl.