mosoj

Jak to vypadá na Liberecku, hlavně s přehradou u Nové Vsi ?

Nejste někdo odtud ?
Doplňuji:
Všem kterých se povedeň přímo dotkla přeji hodně síly a pevné nervy !!!!

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Nejsem a pochybuji, že by někdo odpovídal, pokud by tam byl. Měl by jiné starosti.

Další odpovědi
anonym

to je hrozné loni na podzim když byl pod vodou Jičín tak jsem jela pravě v autě voda mě málem strhla během pár minut jsem se ocitla v situaci kdy jsem musela rozhodnout o životě nejen svém,ale i mých dětí,od té doby mi povodně nahání hrůzu

kapka

Pan Miroslav to trefil. Nejen jiné starosti, ale ani včera do noci nešla elektrika a spoustě lidem nejde doteď. Jsem z Nové Vsi.
Asi jste zaregistrovali moji otázku o povodních položenou včera ráno. Vyrazila jsem ráno autem do Liberce, ale vrátila jsem se radši domů. Napsala jsem sem otázku, kde jsem popsala, co jsem viděla a slyšela a utíkala s ostatními sousedy budovat kaskádu hrází na cestu, po které se valila řeka vody a více dole dělala sousedům problémy. Většinu vody se nám pomocí traverz, plechů, kamení a prken podařilo z cesty odklonit dolů ze stráně do potoka.
Voda ale cestu už stihla tak zničit, že je neprůjezná. Projelo tu dnes s obtížemi jen terénní auto, smekám.
Pak už nešel proud, tak nešel net.
Většina Nové Vsi byla preventivně evakuovaná, hráz na Mlýnici prý přetékala /prý tisíciletá voda/ a hrozilo protržení. Domy v Nové Vsi jsou v dlouhém údolí a pak je několik kolmých odboček nahoru do kopce. My jsme hodně nahoře, takže by nás protržení přehrady přímo nezasáhlo, ale domy dole by to smetlo a i následující město Chrastavu. I tak jsou některé domy pobořené o mostech ani nemluvím.
Hlavní silnice z Nové Vsi do Chrastavy je hodně poničená a v jednom místě už prostě neexistuje. Stromy popadali a přetrhali el.vedení. Byla jsem se tam podívat, připadám si jak v katastrofickém filmu.
Náměstí v Chrastavě bylo celé pod vodou, prý do pasu. Souseda zachraňovali na člunu.
Manžel má truhlárnu v Bílém Kostele, měl v ní cca 130 cm vody. Jsou tam strhané mosty, zničené cesty, nejsem si jistá, jestli bych se za ním dostala. Není mi jasné, jestli budou zítra vůbec otevřené obchody s jídlem, těžko, všechny jsou vyplavené. Manžel nemá co jíst, je odkázaný na kamarády. Je to hrůza. Nikdo to tu nepamatuje. A to popisuji jen své nejbližší okolí, jinde umírali lidé.
Děkuji za přání síly a pevných nervů.

PostApMan

Nejsem ,ale po celém Liberecku bude hlídkovat státní police a vy případě nouze, vyzve občany v krizové oblasti k evakuaci – více zde :
http://zpravy­.idnes.cz/pred-velkou-vodou-neutekli-ctyri-lide-po-dalsich-patraji-policiste-1fz-/domaci.asp?c=A100807_­150925_domaci_hv
Doplňuji:
Abych odpověděl přímo na otázku, tak jsem trochu hledal a aktuálně to vypadá takto :
22:48-Voda v řekách na Liberecku pomalu klesá, povodně se ale přesouvají se na Semilsko a Českolipsko.
Online stav povodní po celé ČR je zde :
http://zpravy­.idnes.cz/lide-pred-povodni-nestacili-utect-zachranu-hledaji-i-na-stromech-p86-/domaci.asp?c=A100807_­073155_domaci_hv

Zdroj: zpravy.idnes.cz/pred-velkou-vodou-neutekli-ctyri-lide-po-dalsich-patraji-policiste-1fz-/domaci.asp?c=A100807_­150925_domaci_hv