DoTazatel

Jak to teď bude s autobusy? Budou stále zdarma?

Nevím jestli je to tak všude (myslím si že jo), ale některé kraje mají už asi týden (meziměstkou) dopravu zcela zdarma. MHD je myslím všude zdarma. Nesmí se např. nastupovat předníma dveřma ani chodit k řidčovi, musí se i tam nosit roušky a doporučuje se sedět dál od sebe.
Jenže ve zprávách je napsáno, že toto mimořádné opatření platí do 24. 3. A jsou to týden staré zprávy a není napsáno, jak to bude dál (alespoň jsem to nenašel), žádné nové zprávy ani aktualizace nevyšly. Neví to někdo tady?

A jen tak bokem, docela by mě zajímalo, jak to funguje – sice pár linek zrušili, ale i tak jezdí dost busů – takové náklady na spotřebu, na platy řidičů, aj. – to to platí stát?

Nejlepší odpověď
Arne1

Jak se říká – dočkej času, jako husa klasu. Ptáš se na něco, co neví ani představitelé dopravních podniků.
A to zdarma – pokud vím, v Brně to zdarma není, jen nechodí revizoři (prý)

Další odpovědi
dust8

Do kdy tam asi přímo uvedeno není, ale zajímavé informace jsem našel třeba tady:

https://www.kra­lovedvorsko.cz/do­prava/jizdni-rady/hormadna-doprava-prechazi-na-prazdninovy-rezim-mezinarodni-spoje-konci-na-hranicich.html
http://www.ve­cernikpv.cz/spe­cialy/koronavi­rus/36677-mhd-je-docasne-zdarma-2

Edison

Zdaleka není všude doprava zdarma. Celkem by mě zajímalo, kde jsi k takový informaci přišel.

iceT

V Ol jsou na MHD jízdenkové automaty a mám za to, že do některých zón se dají koupit i v tom automatu.

Mc Merkurion

@Edison: je už snad všude … teda meziměstská, a spojů jezdí míň, některý ani nejely, a pak přišlo zdůvodnění, že nejsou lidi … jak jsem přečetl na úředních deskách, tak tlumočim, busem jsem nejel od vojny…

Edison

Jak hluboce se mýlíš… Jeden nebo dva… provozy nejsou všechny!!

Mc Merkurion

… tak nevim, hejtmani krajů povídali, že budou zdarma, ale to se asi netýká soukromníků, u nás jezdí jen zřízený kraji (ne jedním krajem) …

dust8

Tak tady je info, že třeba zde to bude jezdit zdarma až do odvolání:
https://www.zdar­skypruvodce.cz/no­vomestska-hromadna-doprava-jezdi-az-do-odvolani-zdarma/