Hykam

Jak to máte s žehlením?

Stále častěji slyším o tom, že spousta lidí nežehlí. To chodí ve zmačkaných věcech?
Mám ve vlastní péči 2 syny a žehlení vyloženě nesnáším, ale nedokážu si představit, že by chodily v nevyžehlených věcech.
Doplňuji:
Děkuji všem za odpovědi, o té sušičce jsem už také slyšel a přemýšlím o ní, jenom musím nejdříve kvuli ní zrekonstruovat koupelnu, aby se vešla (co bych neudělal proto, abych se toho žehlení zbavil 🙂.

To Venkovan:
netvrdím že to je špatný pohled, když si nejdříve prohlédnu hromadu nevyžehleného prádla a potom ty komínky vyžehleného, nicméně odpor k tomu se postavit, je ohromný, sedět u toho neumím.
A ten čas bych určitě dokázal prožít příjemněji 🙂

Nejlepší odpověď
briketka10

mám jen dvoje džíny, které když vyperu tak je vyvěsím a vyžehlím jen pomačkané nohavice..
nosím nemačkavé oblečení a trika co se taky moc nemačkaj ty téměř nežehlím :DD
leda, že bych srovnala fasádu mýmu kocourovi 🙂
Doplňuji:
jo a nedám dopustit na krepová povlečení a froté prostěradla – zásadně odmítám žehlit obojí z toho 🙂

Další odpovědi
hanulka11

To je jednoduché, nejprve je důležité při nákupu vybírat kvalitnější věci , dále po vyprání než pověsíš prádlo pěkně protřepat ,aby uschlo a bylo pěkně hladké . A poslední nejdůležitější při sbírání hned prádlo skládat a ne ho sebrat a hodit na hromadu – pak se padádně zmačká. Jistě jsou určité věci které žehlit musím – ubrusy, utěrky , bavlněná trika , bavlněné košile .
Pak ti ubyde spouta věcí, které nežehlíš. Vždy si najdu chvilku ,abych prádlo pěkně poskládala a odpadne pracné žehlení. Zbyde opravdu jen pár kousků . Zmačkaní v žádném případě nechodíme . Můžu ti říct, že také nerada žehlím .
Doplňuji:
já bych sušičku nechtěla, není nad usušené voňavé prádlo z venku a pokud si ji pořídíš -připrav se na tu spotřebu elektřiny- když dáš moc věcí do sušičky najednou nebudeš to mít pěkné- bude to stejně pomačkané .....

Lucijej

To je tak… u většiny oblečení, když se správně pověsí, tak se vyvěsí během sušení, a pak už žehlení není potřeba, ale záleží na materiálu,něco se žehlit musí pokaždé. Já osobně žehlím jenom společenské oblečení – košile, halenky, puky na kalhotech apod. a nechodíme ve zmačkaným, to rozhodně ne.
Taky je na to dobrá sušička s velkým průměrem bubnu, vyndabé oblečení vypadá jako vyžehlené.

venkovan

Žehlení je celkem pohodová záležitost. A chlapi si u něj umí i sednout. Podívej se na tu hromadu prádla před a po vyžehlení. Když vyžehlíš – máš za sebou vidět hned kus práce a i nějakého řádu (složené prádlo).
Takže bych se zkusil na žehlení podívat pozitivně. A vybrat si třeba vhodný žehlící čas.

zzzzz

Důležité je to za mokra pořádně roztřepnout a vytáhnout do požadovaného tvaru, pak je nutné to dobře pověsit, nežehlím už 5 let skoro nic, a pomačkaní nechodíme. Je jasné, že košili do obleku si vyžehlit musíte, ale rifle, trička atd. je zbytečná ztráta času žehlit.

Kohut57

Žehlení mi nevadí, žehlil jsem si věci před vojnou, na vojně i po ní. Dnes hlavně společenské košile a polokošile, ostatní ani ne. Při žehlení se dobře poslouchají třeba rozhlasové hry, pak bych vyžehlil celému regimentu.

terry

Téměř nežehlím. Buď je to nemačkavé, ložní prádlo ani ručníky stačí pořádně pověsit a uhladit. Stejně tak trička, džíny apod.
Košile nenosím.
Žehlím spíše jen, pokud potřebuju být ve společenském na nějakou událost.

pizlicka

ani omylem.nezehlim­.kupuji nemackave veci.jen rifle a letni kalhoty zehlim.

XenieRo

No, jako že bych nežehlila vůbec, to si teda fakt nedovedu představit. Já doma žehlím opravdu vše. Jako zase jsem slyšela, že někdo žehlí třeba i látkové kabelky, tak to zase ne, ale co se nosí nebo přijde na tělo prostě vyžehlím.

Pajka.111

Taky slýchávám od spousty lidí, že prostě nežehlí. Nevím, já bych to asi nezvádla nosit nežehlené prádlo. Žehlené a nežehlené prádlo je pocitově úplně iné a navíc i jinak vypadá. Každopádně ty, co nežehlí chápu, někdo to třeba fakt nesnese, nebaví ho to. Je to ale podle mě tím, že maí nekvalitní žehličku. Žehlička dělá žehlení. Vím to, živím se jako hospodyně, takže jsem vyzkoušela opravdu hodně žehliček V jedné rodině jsem si mohla vyzkoušet žehličku zn. Jiffysteamer a od té doby ji mám i sama doma. Skvělá pomocnice! S ní to žehlení jde samo.

Sonka Pop

no, to je jasné, že jinak vypadá, ale já třeba nežehlené prádlo ani nesnesu na sobě, čili i za mě je teda žehlení nezbytností! Jo o jiffysteameru jsem slyšela, ale zatím jsem si netrofla ho koupit, dokud nebudu vědět, jak jsou s nimi ostatní spokojeni. Ty ho teda máš? A spokojená?