Avatar uživatele
Pokročilý

Jak to mám vysvětlit?

Zajímám se hodně o myslivost a moc mě to baví, ale moje kamarádky si myslí, že myslivost je hnusná činnost, při které se zvěř jenom zabíjí. Ale to tak není, lov je jenom jednou složkou myslivosti, ale kamarádky to pořád nechápou. Prosím poraďte jak jim to mám vysvětlit?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Je nutné, aby to pochopily?

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

kdo se o to nezajímá, tak to těžko pochopí
Doplňuji:
nechápou ,jak je krásné vyjít do přírody a pozorovat při tom zvířata a vůbec tu pohodu v lese


Avatar uživatele

Kdo nechce nenechá si vysvětlit nic, takže buď to pochopí a je to ok nebo ne.


Avatar uživatele
Pokročilý

Myslivec krmí zvěř, stará se o ni a udržuje počet jednotlivé zvěři, aby se nepřemnožila, protože to by nebylo dobře.


Avatar uživatele
Zlatý

I ten odstřel má v myslivosti svá pravidla a svůj řád. Střílí se především kusy, které nejsou vhodné pro chov a zvěř která je přemnožená a nebo je potřeba redukovat , Má to širiké vazby na celou faunu a flóru našeho ekosystému.
Nyskávost je hodně práce, sblížení se s přírodou a to střílení je vlastně jen malá třešnička na dortu.


Avatar uživatele

Od té doby, co žiji na venkově, vím že každý ze vsi musí být buď ve spolku u myslivců nebo hasičů, nejlépe u obého. Já osobně mám k myslivosti osobitý vztah. Mám ráda přírodu jako celek a vnímám její zákonitosti a rovnováhu. Člověk začal rozdělovat zvířata na užitečná a "škodnou" (rozuměj: na jedlá a nejedlá) a tím začal přírodě škodit. Ekosystém, jak se tomu dnes říká, byl soustavně narušován. Drancování lesů nesmyslnou těžbou, vysazováním nepůvodních druhů dřevin, rostlin a zvířat, pronásledování škodné až na hranici vyhynutí (dravci) a nesmyslná ochrana jiných druhů, která naopak vedla k přemnožení atd. atd. Za bývalého režimu povolení na kulovnici byla výsadou členů KSČ a různých pohlavárů, kteří rozhodně nepatřili mezi ty, kteří v zimě chodili zasypávat krmelce. Sama mám sokolnické zkoušky, jsem členkou mysl.svazu ale nikdy nebudu žádat o zbroják a lovit jakoukoliv zbraní vyrobenou člověkem. Připadá mi zrůdné nasypat návnadu, sedět na kazatelně a čekat až zvěř vyjde a potom jí moderní zbraní zabít. To je poprava. Lovit s dravcem je opravdový zážitek a jedná se spravedlivý souboj. Naučí to člověka trpělivosti a pokoře. O dravce se musíš celoročně starat, vycvičit ho a "za odměnu" několik týdnů na podzim je možnost jít na lov. Dravce nepřinutíš k ničemu, k čemu nebyl od přírody stvořen. Každý útok dravce natolik vysílí, že musí i několik dní odpočívat. Zdaleka ne každý útok je úspěšný, z dravce často lítá peří na všechny strany. Doma potom ptáky "lepíme" aby mohl brzy lovit, no není to jednoduché. Nejlepší na tom je, že pokud pták uletí, snadno se začlení zpět do přírody. To je můj přístup k myslivosti a lovectví. Chodila jsem na klasické naháňky, norovat, na hony do bažantnice atd. a hlavně na brigády. Netrvrdím, že všichni, ale převážná většina myslivců tvrdí , že "co má zahnutý zobák, musí se sundat", každý pes a kočka v revíru se musí střelit, jejich výcvik psů parforsním způsobem stále převažuje atd. Ano, v zimě se starají o zvířátka, ale jen o některá. Co se děje v lese, kde jsou sami beze svědků, to je otázka! Nedaleko se před časem začal objevovat rys. Zmizel. Mezi nimi-myslivci, se ví kdo ho "zmizel"... A takových případů je bohužel víc. Chápu tvoje kamarádky, že nechápou. Až ti nějaký magor v zeleném zastřelí jokšírka téměř na návsi, nebo ti postřelí někoho z blízkých, protože si bude myslet , že střílí na divočáka, těžko budeš hledat argumenty PRO myslivost. Paradoxně je myslivost od slova myslet.


Avatar uživatele
Zlatý

Promiň, ale já se jim nedivím. Myslivce upřímně nenávidím. Asi to bude tím, že jsem v životě potkala jen ožralé, sprosté a primitivní zabijáky, doslova nadržené na to skolit všechno, co se pohne. Péčí o zvířata nebo jistým jemnocitem k přírodě ve stylu hajného Robátka neoplýval nikdo. Horynu připomínat moc nebudu, jeho "kamarádství" s malým chlapečkem na samotě v lese je "podivné" až až...
Zkrátka - je to o tom, jak se prezentují celkově, jak je většina lidí "zná". Je to můj názor a moje špatná zkušenost.

Btw - kdyby všichni byli takového ražení jako Bohemica, nahlížela bych na ně jistě mnohem lépe. :-)

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Pokročilý

KlárkaT

Děkuju všem, ale hlavně Drapovi a panxnotdeadovi :)

 

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1124
Zlatý marci1 873
Zlatý quentos 652
Zlatý iceT 625
Zlatý hanulka11 536
Zlatý annas 502
Zlatý panenka 488
Zlatý ivzez 464
Zlatý led 446
Zlatý zjentek 421

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.