NerdiK5

Jak to mají opice s nehty ve volné přírodě?

V zoo jsem si všiml, že jim je stříhají, ale co ve volné přírodě? Oni si je obrušují, nebo co s nimi dělají (pošlete mi prosím zdroj)?

Nejlepší odpověď
Drap

Běžně si je obrušují při hledání potravy. Stejně tak jak to dělali kdysi naši předci.

Další odpovědi
annas

https://biolo­gy.stackexchan­ge.com/questi­ons/36203/how-do-other-primate

1. Jas se šimpanzi starají o nehty?

Například šimpanzi obvykle kousají nehty; někteří je raději nechají na pokoji.

Rostou nepřetržitě a nehty, s nimiž se nic nedělá, se pravděpodobně odlomí (při pohledu na tloušťku těchto nehtů mám dojem, že by to mohlo být docela bolestivé, pokud se zlomí příliš nakrátko) )

Tento zvyk zůstal i některým lidem.

2. Ostatní opice

Zpravidla se nehty přirozeným pohybem odlomí, nebo obrousí. Nemají je tak silné jako šimpanzi.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=how+monke­ys+care+for+the­ir+nails&oq=how+mon­keys+care+for+the­ir+nails&aqs=chro­me..69i57&sou­rceid=chrome&i­e=UTF-8