Avatar uživatele
AnonymXXX

Jak to je s megafonem a sirénou v něm?

Dobrý den rád bych si pořídil megafon.. Moje otázka tedy zní jestli je nějak zakázaný používat nebo ne (vím o nočním klidu) A ještě jsem se chtěl zeptat… Má zabudovanou sirénu… Jak to je s ní? Mohu ji používat nebo ne? Nebo jen v neobydlených oblastech například na poli?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? orestez před 1935 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Nevím o předpisu, který by megafon zakazoval, nebo nějak technicky. Včetně sirény. Jen existuje občanský zákoník, který upravuje jednak onen noční klid, ale taky občanské soužití. Taky by ses měl zdržet veškerého konání, které svou povahou „není obvyklé“. Tedy občasné použití asi problém nebude, ale hulákání s tím v půl sedmý ráno pravidelně každou neděli už by mohlo být přestupkem proti občanskému soužití.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Fakáč se běžně používá nejen při věřejných projevech, ale i při mnoha dalších činnostech – např. při sportovních trénincích, na stavbách atd.. Existují fakáče nejen se sirénou, ale i s USB slotem, které umí přehrát MP3 soubory.

S předpisy to bude tak nějak, jak napsal Edison.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
orestez

Na poli siréna nevadí? A co brambory a obilniny, ty by o tom měly vyhlásit referendum.

před 1935 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

To by jim moc nepomohlo. Ale třeba starosta příslušné obce by mohl…

před 1935 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
orestez

Záleží, jak s tím na tom je…

před 1935 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
AnonymXXX

Tak uvedl jsem příklad kde by to bylo používáno

před 1935 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
orestez

Kompaktní megafon se sirénou. To je sen mnoha kluků. S tím by se hodilo plašit vysokou zvěř na honech. Zařvat: vylezte ven jeleni, srnci a laně. Pokud vyjdou i bizoni, nic se vám nestane. Načež by vyšlo stádo rodin před pušky myslivců a ti by je postříleli. A pak spustit sirénu. Začínají nálety. Krtci, králíci a zajíci, včetně bažantů, běžte se schovat!

před 1932 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika