AnonymXXX

Jak to je s megafonem a sirénou v něm?

Dobrý den rád bych si pořídil megafon.. Moje otázka tedy zní jestli je nějak zakázaný používat nebo ne (vím o nočním klidu) A ještě jsem se chtěl zeptat… Má zabudovanou sirénu… Jak to je s ní? Mohu ji používat nebo ne? Nebo jen v neobydlených oblastech například na poli?

Nejlepší odpověď
Edison

Nevím o předpisu, který by megafon zakazoval, nebo nějak technicky. Včetně sirény. Jen existuje občanský zákoník, který upravuje jednak onen noční klid, ale taky občanské soužití. Taky by ses měl zdržet veškerého konání, které svou povahou „není obvyklé“. Tedy občasné použití asi problém nebude, ale hulákání s tím v půl sedmý ráno pravidelně každou neděli už by mohlo být přestupkem proti občanskému soužití.

Další odpovědi
aliendrone

Fakáč se běžně používá nejen při věřejných projevech, ale i při mnoha dalších činnostech – např. při sportovních trénincích, na stavbách atd.. Existují fakáče nejen se sirénou, ale i s USB slotem, které umí přehrát MP3 soubory.

S předpisy to bude tak nějak, jak napsal Edison.

orestez

Na poli siréna nevadí? A co brambory a obilniny, ty by o tom měly vyhlásit referendum.

Edison

To by jim moc nepomohlo. Ale třeba starosta příslušné obce by mohl…

orestez

Záleží, jak s tím na tom je…

AnonymXXX

Tak uvedl jsem příklad kde by to bylo používáno

orestez

Kompaktní megafon se sirénou. To je sen mnoha kluků. S tím by se hodilo plašit vysokou zvěř na honech. Zařvat: vylezte ven jeleni, srnci a laně. Pokud vyjdou i bizoni, nic se vám nestane. Načež by vyšlo stádo rodin před pušky myslivců a ti by je postříleli. A pak spustit sirénu. Začínají nálety. Krtci, králíci a zajíci, včetně bažantů, běžte se schovat!