sofi

Jak to je, když vystavím objednávku, kde je napsána částka bez DPH?

Na objednávce je napsána částka bez DPH, tomu,komu je objednávka určena je neplátce DPH. Vystavil fakturu, která obsahuje částku s DPH. Je to dobře? Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi
ReHu

Je to správně.
DPH platí zaplatí každý, pokud není plátce DPH, stát mu ji jen nevrátí.
Takže neplátce platí cenu za zboží včetně DPH a stejně tak i prodává.
Poklud kupuje plátce od plátce, DPH platí také, jen si ji pak vybere tpětně od státu.
Pokud kupuje plátce od neplátce, DPH zaplatí také.

mosoj

Pokud neplátce DPH vystavil fakturu kde je rozúčtováno DPH je to špatně. Na faktuře by měla být jedna cena za kterou dodavatel službu nebo zboží poskytuje. Odběratelé kteří jsou plátci DPH si odběr zboží ( služeb ) od takovéhoto dodavatele také nemohou rozúčtovávat.