paul1

Jak to dopadlo s polyfunkčním domem?

Přes nějaké asociace se mi vynořila v mysli vzpomínka na výstavbu nějakého multifunkčního domu někde na Moravě (Brno?) v minulém století. V něm mělo být vše potřebné k životu, včetně zábavy. Měly tam být i společné jídelny (tady je asi ta asociace, bereme jídlo z hospody), možnosi zaměstnání, kino atd. Začalo se stavět, potom to nějak utichlo.
Zajímal by mne osud této stavby, pokud už není zdemolovaná.

Nejlepší odpověď
Kepler

Asi máš na mysli koldomy. Jeden se postavil ve Zlíně, největší je v Litvínově. Byly postaveny po válce na základě utopické vize kolektivismu. Koldomy nebyly určeny jen k bydlení, ale byla tam i veškerá občanská vybavenost. Více zde: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kolektivn%C3%AD_d%C5­%AFm_v_Litv%C3%AD­nov%C4%9B

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

hjghj hvjf

Vážený pane, potřebujete půjčku ke konsolidaci svého dluhu? Potřebujete půjčku na financování svého podnikání? Fyzickým osobám a společnostem nabízíme zajištěné půjčky nebo prostředky za nižší úrokovou sazbu 2%. Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím; e -mail (Theodorejamesonfinance@gmail.com). Čeká na vaši odpověď co nejdříve. Pane Jamesone

paul1

Pro „Kepler“ – no to je ono, díky. Vypadají celkem zachovale.

Kepler

Ten v Litvínově je technická památka, tak proto. To je jako s tou jitrnicí, kterou svět ještě neviděl… Další takové komunistické skanzeny (ne zrovna koidomy) můžeš vidět v Havířově nebo v Ostravě – Porubě.