Hamon

Jak to bude s policisty-filmovou ochrankou?

Policisté, kteří načerno pracovali pro filmové štáby a tím zneužívali svou pravomoc, se chtějí vrátit do služby.

Soud řekl, že je nemůže soudit, protože už byli potrestáni nadřízenými. Tím pádem je soud neuznal vinnými.
Když požádají o zpětvzetí a doplacení platu, de facto tak nebudou potrestáni a tím pádem nebude platit ani výrok soudu. Jenže za stejný čin nelze soudit dvakrát…
Nebo se pletu?
Doplňuji:
Informace mám jen ze zpráv na Nově. Takže těžko říct, co soud přesně řekl, spíš předpokládám, že něco řekl :)

Odpovědi
Zbynas

Soudit dvakrát nelze, ale soud nemůžu řici „nemůžume je potrestat, protože je již potrestali nadřízení“, protože nadřízení nesoudí, jen dávají kázeňské tresty. Soud ale může říci „souzeni nebudou, protože kázeňské tresty postačují“.