Lamalam

Jak strouháte okurky na okurkový salát?

Omlouvám se za nelogické (debilní) seřazení anketních odpovědí. Když jsem anketu tvořila, byly možnosti seřazeny jinak. Netušila jsem, že místní systém odpovědi seřadí podle počtu slov.

Nejlepší odpověď
da ny

Jinak

Podle chuti a přání strávníka :)
Sladkokyselý na nudličky nebo na kolečka.
Do kysané smetany jen na jemná kolečka.
Na hrubá kolečka, měsíčky, vroubkované tvary (citronová zálivka).

Další odpovědi
Kepler

Na nudličky

Na nudličky, na tom klasickém kónickém struhadle. Přijde mi tak, že se chuť okurek s ostatními ingrediencemi líp spojí.

aliendrone

Jinak

Na nudličky, na kolečka i na kostičky (to zřídka). Záleží na struhadle, které vydoluji dřív. ;) :D :D Někde dokonce mám ten nesmysl – tuším V-krouhač se to jmenuje – a s ním se dají udělat vroubkovaná kolečka. :)

zjentek

Jinak

Já ho rád „žilien“. ;)

Julienne:
https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=julienne&cli­ent=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&sou­rce=univ&sa=X&ved­=0ahUKEwjNk423m-7aAhWyhKYKHZW1BWMQsA­QIMQ&biw=1680&b­ih=949

Lamo, takto položená anketa nemá význam pro širší veřejnost a IMHO to vypadá, že odpovědi nebudou mít ani pro tebe příliš vysokou vypovídací hodnotou, protože ti tam chybí naprosto zásadní anketní bod -NA KOLEČKA-! ;) ;D

marci1

Jinak

U nás se tomu říká „na slzičky“ (zřejmě je to Tvé „na nudličky“). 🙂

Kajoch

Na nudličky

Vždy:)

ivzez

Jinak

Někdy najemno, jindy nahrubo
a někdy (do kombinovaných salátů)
krájím na kostičky.

Klaproth

Nepřipravuji okurkový salát

Nedělám ho, ale manželka to strouhá na nudličky.

Kulpix

Na plátky

U nas se dělá na plátky, babička dělá na nudličky.

Tobymezajima

Na nudličky

Taky na struhadle

iceT

Na nudličky

Záleží na typu salátu, na okurkový na hrubé slzičky, na zeleninový nebo do těstovinového na kostky. Jednou jsem zkoušela i na plátky, vypadal zase jinak.

Jiří Bohumil

Jinak

Jak kdy a různě. Někdy strouháním na velkém struhadle na „nudličky“ a s koprem a zálivkou, jindy na kolečka a se smetanou a případně ještě s rozdrcenými vlašskými ořechy a česnekem (tarator), jindy zase na kostičky a s rajčaty a zálivkou, nebo totéž kyselou smetanou, případně jogurtem.

Emefej

Nepřipravuji okurkový salát