Jiří Bohumil

Jak stahovat (kopírovat) články z Novinek.cz?

Na Novinkách.cz jsem „narazil“ na zajímavý článek o zateplování objektů provětrávanými fasádami. Při spuštěném prohlížeči Opera jsem se pokusil článek zkopírovat pomocí Ctrl+C, ale při uložení do text. procesoru Libre Office 5.0– Ctrl+V se mi uložil pouze text a to ještě špatně formátovaný. Při spuštěném prohlížeči Seznam.cz se mi pak, shodným způsobem, článek, včetně fotografií, podařilo zkopírovat, pouze mezi odstavci jsou velké odstupy a ty nejdou zmenšit. Uložení provádím do .doc, formátu pro čtení v MS Wordu, případně v tom Libre Office. Odstavce textu s fotografiemi nejde nijak upravit, nebo přeformátovat. Poradí někdo, jakým způsobem by šlo příslušný článek i s fotografiemi stáhnout (zkopírovat)v pů­vodním formátu a do jakého editoru? Za reakce předem děkuji.

Odpovědi
Mc Merkurion

… dělal jsem to jako ty a pak převedl na pdf (v officu přímo v nabídce) a bez problémů …

ivzez

Z Novinek jsem si ještě nikdy nic neukládala, takže
reaguji jenom obecně na možnosti ukládání článků.

Používám střídavě MsOffice 97 a SoftMakerOffice.
Některý článek se lépe zkopíruje do Wordu, jiný do
TextMakeru… Chce to vyzkoušet.

Opera nabízí i možnost „Uložit jako“, jako výchozí
formát nabízí webový archiv → „Článek.MHT“, ale
můžete zvolit i „úplnou stránku s obrázky“.

A některé věci si ukládám jenom jako screenshoty
nebo jako „textové soubory“ bez formátování (TXT).

dr.luha

LibreOffice má jednu z aplikací určenou právě pro web. Ta umožňuje i vložení a zpracování obrázků. Ve složce ‚program‘ má název: sweb.exe. Jinak pro Firefox je vynikající doplněk Print Edit, který umožňuje uložit do PDF jakoukoliv stránku, očištěnou od nepotřebných věcí. https://addon­s.mozilla.org/cs/fi­refox/addon/print-edit/

pl4toon

V takovém případě používám virtuální PDF tiskárnu. Mám tři (Adobe PDF, PDFCreator a pdfFactory), každou jinak nastavenou. Asi nejčastěji používám PDFCreator. S textem a obrázky v PDF už se dá pracovat dle libosti a šikovnosti.

A proč zrovna PDF tiskárna, když se např. ve Firefoxu dají nainstalovat doplňky? Protože je k dispozici pro všechny programy a stále ve stejné konfiguraci.

bolak

Co tohle?

http://pdfcrow­d.com/ (do PDF)

mariohlas

Přímý převod do *.pdf téměř používám, protože článek už pak nelze upravovat, komentovat, zmenšit (často zbytečně velké) obrázky. Převádím do *.odt takto : podržím levé tlačítko myši, přejedu celý text, z kontextové nabídky vyberu „Kopírovat“, prohlížeč shodím na lištu. Pak otevřu „nový dokument .odt“ , vložím do něj text i s obrázky – a pak mohu upravovat. (Každý dokument *.odt lze převést do *.pdf – ale to dělám jen málokdy.)