perwin

Jak správně připojit laboratorní kahan k plynové bombě?

Mám tento Bunsenův kahan: http://www.wi­kiskripta.eu/i­mages/thumb/8/8e/Bun­sen_burner.jpg/300px-Bunsen_burner.jpg a potřeboval bych poradit. Jakou mám koupit bombu s plynem a kde se dá vůbec koupit? A jaký mám koupit k tomuto kahanu hadice na plyn (prý mají být nějak speciální)? Jak se potom ta hadice připojí ke kahanu a k bombě? A prý se má také z bezpečnostních důvodů dát k hadici mezi kahan a bombu nějakej speciální ventil, je to tak?

Nejlepší odpověď
gecco

No – velmi ´zkrátka´…
Potřebuješ „bombu“ (tu koupíš leckde), ventil k jejímu připojení, regulátor tlaku (redukční ventil), ventil proti zpětnému zášlehu a to vše propojit tlakovou hadicí (spoje stáhnout sponami)…
😉
Pro občasné použití budeš mít mnohem jednodušší něco takového – http://outdoorove-varice.heureka­.cz/kemper-laboratorni-bunsenuv-kahan/ – a nebo si nech připojení kahanu udělat plynařem.
😉

Další odpovědi
Lamalam

Nezapomeň si zjistit, zda je kahan přetryskován na PB. Standardně jsou vybaveny pouze tryskou na zemní plyn.

Klaproth

Vhledem k úrovni dotazu se na to vykašli. Nech si to raději zapojit odborníkem. Bude to bezpečnější.

Hlada

Podle potřeby si zvolíš velikost bomby. Pro občasné použití stačí 2kg. Na ní se našroubuje ventil a k němu tlakový regulátor. Potřebný tlak by měl být napsaný na kahanu. Není jednotný. Do hadice je možné vložit bezpečnostní ventil, není ale nutný. Do odkazu jsem dal nabídku jedné obchodní firmy s příslušenstvím.

Zdroj: http://www.ply­nem.cz/produk­ty/tlakove-regulatory/