dust8

Jak správně postupovat s kohoutem vzhledem k prvním setkáním se slepicemi?

Nejlepší odpověď
marci1

Dejte ho nejdřív na pár dní do karantény, odděleně od slepic, ale tak, aby na sebe viděli, třeba přes plot a mohli se po tu dobu spolu seznamovat a notovat si.
Po karanténě pak šoupněte slepice na tři dny ke kohoutovi – nikdy ne naopak, na to velký pozor.
Nechte je spolu, ať si zvyknou na bližší kontakt, za pár dní slepičky bez kohouta nedají ani ránu. 🙂
https://www.sle­picar.cz/blog/356-novy-kohout-ke-slepicim-bez-stresu-a-s-radosti.html

Další odpovědi
Drap

Pustit ho mezi ně a od už si pořádek udělá sám.

Rokio

Kohout se musí naučit etiketu a jistému citu k opačnému pohlaví a poté se slepicím může začít dvořit.

paul1

Hlavně je ho třeba přesvědčit, aby si nedával pozor.

Filip84

Ono je nejlepší, když se celý chov obnovuje najednou.

Ony kury nejlépe snáší první rok, druhý rok je ta snůška ještě pořád kvalitní, a pak je nejlepší jich zmordovat, i s kohoutem, a začít s novým hejnem, protože ta snůška pak jde dolů, no a kdybys zmordoval pouze kury, tak kohout to nerozchodí, to není dobrý nápad.

Proč to tu píšu, když se na to nikdo neptá, že? No, protože pak taky jinak vypadá ta vzájemná socialisace: je bez problémů, více méně. Jak se to hejno různě doplňuje a odebírá, tak to nedělá dobrotu: staré kury mladé klovají, s kohoutem, nebo bez kohouta.

My jsme měli, co se tak pamatuju, třeba problém, že kohout skákal do báby a do dědka. Do mne to taky, tehdy, zkusil, ale dostal vejprask holí, a tak už to podruhé nezkoušel. Děda mu dal taky vejprask holí, tak do toho potom taky neskákal, ale bába na to byla moc outlocitná, dát kohoutovi vejprask holí, tak jak si zapomněla tu pálku s sebou vzít, nebo jí na chvíli odložila, tak měla kohouta za krkem, a krk doklovaný. Jinak to byl dobrý kohout, po kurách skákal, hlídal, všecko, ale protože skákal do báby, a ona měla doklovaný krk, tak jsem ho musel zaříznout. Oni to nikdy nejedli, neuměli kohouta uvařit, proto já jsem uvařil coq au vin.

Ale že by se kohout nesnášel s kurama, tak na to se nepamatuju.