agentpv

Jak správně ošetřit odřeninu? V návodech je nesrovnalost.

Nikdy nedáváme desinfekci přímo do rány. Na takto ošetřenou odřeninu přiložíme sterilní obvaz, tak aby byla celá překrytá.

Další věta:

Vydezinfikovanou ránu překryjte polštářkovou náplastí. V případě většího zranění sterilní gázou a převažte obvazem.

Odpovědi
Kepler

Desinfikuje se jen okolí rány. To platilo především kdysi, když se používala jodová tinktura, lékařský benzín a podobné dryáky. Ale jako klukovi mi lili peroxid přímo do rány, jen to zašumělo, ani to neštípalo. Asi záleží na tom jaká desinfekce se používá. Existují i spreje, které se stříkají na odřeninu.

Drap

Osobně bych vždy vydesinfikoval, pokud je to odřenina. Pokud by tam byla infekce, tak přiložený sterilní obvaz by nemohl zabránit šíření infekce.

anonym

mé odřeniny byly vždy ošetřeny desinfekcí do rány a pokud tam byla třeba škvára za hřiště, tak „vydřena kartáčkem“. jsem zdravý, kolena krásná

Emik19

jediné co používám je sprej hemacut, na malá zranění, je nejlepší co jsem měla..