kablik

Jak správně čistit PC?

V bytě je asi jen možnost použití vysavače, vyfoukání prachu asi nepřipadá v úvahu. Poradí někdo správný postup? Jsou tam nějaké filtry, neviděl jsem zatím odkapotovaný PC, tak abych něco nepokazil.Díky za dobré rady. Možná existují i nějaké odkazy, nic jsem nenašel, jen nabídky odborných firem.

Nejlepší odpověď
xko

No já jsem ošetřoval pc tak že jsem udělal první krok tím že vzadu je na bedně vypínač kterým odpojíš přívod 220 v do zdroje.Vypni a odpoj ze zásuvky.potom zapni ještě jednou PC knoflíkem vepředu a tím vybiješ zbylou energii v celém PC pak jsem rozdělal case a vysavačem vzal na hrubou..potom třeba párátkem nebo špejlí kam se vysavač nedostane do žeber chladičů a větáčků atd atd..prostě kam vidíš a kam došáhneš prostředkama ...........Filtry občas bývají ale ty stačí odprášit z okna…pak po usilovném drápání se špejlí v ruzných částech znovu vysaj dokud nebude čistý :) pak zadekluj a asi hotovo… nééé že tě napadne to osprchovat ve vaně-------nikdy nezasahuj vodou a ani vhlkým hadrem......
Doplňuji:
nezasahuj radši i kovovýma věcma… :) je tam baterka na BIOS tak aby ti to něco třeba neudělalo…ale nevím až tak do toho nedělám

Další odpovědi
beer

Odkrytuj mašinu a uvidíš sám. Jen doplnění xko – bacha na ty větráčky a sílu vzduchu vysavače – mohou se roztočením poškodit. Klid, s rozmyslem a pomalu, určitě to půjde ))

bolak

Tady se mrkni jak to dělaj profíci >>> http://www.lou­pak.cz/video/techni­ka-a-pc/10669-cisteni-pocitace
Doplňuji:
A tady jak to dělaj zdejší amatéři

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-nejlepsi-zpusob-cisteni-pc-od-prachu-v-domacich-podminkach

PS: To na co ti hbitě vygoogloval 608 odkazů ten pán podemnou, je z 99% čištění softwarové, ale je hodně lidí, kteří v tom také nevidí rozdíl.

anonym

Že by se v 608 zdejších odkazech nic nenašlo?

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=%C4%8Di%C5%A1t%C4%9­Bn%C3%AD%20PC

Lukasy

Pokud ho nebudeš mit někde v prašnem prostřeni nebo několik let tak to neni pomalu ani potřeba.
Jinak stači jen oddělat jednu stranu a trochu otřit větraky a tak. Jinak že by měl byt vyply je snad jasne.

Sůwa

bolaku, kdyby neuštíp ten kus ventilátoru, tak to třeba stálo o stovku méně 🙂

bolak

Nojo, ale zase bych byl za pitomce, kterej si ani neumí sám vyčistit počítač. Takhle se to nikdo nedozví…

Sůwa

Jak nikdo, všichni už to víme 🙂

bolak

„Nahlásit závadnou diskuzi“