Jaký je nejlepší způsob čištění PC od prachu v domácích podmínkách?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Používám vysavač, nejdříve použiju sání na velké chuchvalce prachu a pak použiji ofuk a vyfoukám prach s chladičů, zdroje, GK a celé skříně, hlavně přidržovat rotory ventilátorů, mohou se rychle roztočit a poškodit. Dělám to tak už hodně dlouho a zatím v pohodě.

Další odpovědi:

Zlatý

Nejjednodušší asi vzít bednu někam do sklepa, vodevřít z obou stran a profouknout to nějakým fukarem, napadá mě buď hodně výkonnej ventilátor, kompresor, zpětnej chod vysavače (to ale nevim jak přesně funguje, abys to pak neměl naopak plný drobků od oběda a mrtvých švábů) a nebo pak takovej ten vodfukovač listí, pokud máš dost peněz, ale musíš vybírat opatrně, protože některý maj i při minimálním výkonu celkem sílu, a kámoš mi povídal že to má odzkoušeno a že to dokáže odfouknout i dítě .

Já osobně jsem měl v pécéčku před půl rokem taky chuchvalce jak z westernu a protože sem línej, a nechtělo se mi to čistit, tak sem normálně uštíp kus ventilátoru a dones to do servisu že "se mi to rozbilo". Voni mně tam dali novej větráček, bedýnku pěkně vycídili a navíc srovnali i kabely, ale zase mě to stálo šest stovek, no.

Kdyz nechcete pouzivat spec. vlhcene ubrousky, ktere jsou na to urcene , tak ja namocim hadrik, hodne vyzdimu , opravdu hodne a pretru uplne cely notebook i klavesy a pak pretiram suchym. Klavesy cistim obcas - vymetam steteckem na vodovky. -iv-

Bronzový

vysavač

Zlatý

Vysavač bych zrovna nedoporučoval, kvůli elektrostatice.

Vzal bych PC na balkon nebo ven před dům, ale ne na chodník a profoukl jej stlačeným vzduchem a tak aby to vylétlo ven a ne někam hlouběji do vnitř (natočit bednu)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.