Avatar uživatele
Metalman

Jaký je nejlepší způsob čištění PC od prachu v domácích podmínkách?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4394 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Používám vysavač, nejdříve použiju sání na velké chuchvalce prachu a pak použiji ofuk a vyfoukám prach s chladičů, zdroje, GK a celé skříně, hlavně přidržovat rotory ventilátorů, mohou se rychle roztočit a poškodit. Dělám to tak už hodně dlouho a zatím v pohodě.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bolak

Nejjednodušší asi vzít bednu někam do sklepa, vodevřít z obou stran a profouknout to nějakým fukarem, napadá mě buď hodně výkonnej ventilátor, kompresor, zpětnej chod vysavače (to ale nevim jak přesně funguje, abys to pak neměl naopak plný drobků od oběda a mrtvých švábů) a nebo pak takovej ten vodfukovač listí, pokud máš dost peněz, ale musíš vybírat opatrně, protože některý maj i při minimálním výkonu celkem sílu, a kámoš mi povídal že to má odzkoušeno a že to dokáže odfouknout i dítě .

Já osobně jsem měl v pécéčku před půl rokem taky chuchvalce jak z westernu a protože sem línej, a nechtělo se mi to čistit, tak sem normálně uštíp kus ventilátoru a dones to do servisu že „se mi to rozbilo“. Voni mně tam dali novej větráček, bedýnku pěkně vycídili a navíc srovnali i kabely, ale zase mě to stálo šest stovek, no.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Kdyz nechcete pouzivat spec. vlhcene ubrousky, ktere jsou na to urcene , tak ja namocim hadrik, hodne vyzdimu , opravdu hodne a pretru uplne cely notebook i klavesy a pak pretiram suchym. Klavesy cistim obcas – vymetam steteckem na vodovky. -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reuef

vysavač

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Vysavač bych zrovna nedoporučoval, kvůli elektrostatice.

Vzal bych PC na balkon nebo ven před dům, ale ne na chodník a profoukl jej stlačeným vzduchem a tak aby to vylétlo ven a ne někam hlouběji do vnitř (natočit bednu)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet